0

Misją DogTrekkingu jest popularyzacja turystyki w towarzystwie psa, wyłonienie najlepszych zawodników w biegu, promowanie regionalnych szlaków i miejscowości turystycznych a szczególnie propagowanie aktywnego wypoczynku w towarzystwie psa.

Tak też było 19 października w Złotym Stoku, który już po raz jedenasty gościł blisko 180 uczestników popularnego biegu z psami w ramach Finału Pucharu Polski. Pogoda dopisała, frekwencja również a organizator zapewnił dużo atrakcji dla zawodników i kibiców. Biegacze wyruszyli do biegów na trzech dystansach: long, midi i mini, korzystając z uroków naszych gór, tras turystycznych i krajobrazowych. Jak mówią organizatorzy, na słowa szczególnego uznania należą się Pani Małgosi (w czapeczce z czerwonym daszkiem), która jako jedyna z uczestników tegorocznego finału zawodów biegała u nas właśnie jedenasty raz.

Na wstępie przywitała uczestników imprezy burmistrz Grażyna Orczyk, która podziękowała za przybycie i życzyła niezapomnianych wrażeń, po czym dała sygnał do startu. Dekoracja zwycięzców oraz wręczenie pucharów, nagród i dyplomów odbyły się wieczorem na terenie „Skaliska” w Złotym Stoku.

Dogtrekking to najbardziej przyjazna zorganizowana forma wypoczynku dla psa i jego właściciela. Jest skierowany dla wszystkich bardziej lub mniej aktywnych właścicieli psów. Organizatorzy już dzisiaj zapraszają mieszkańców gminy Złoty Stok do treningów, rodzinnych spacerów ze swoimi psami, aby w przyszłym roku stworzyć mocną złotostocką ekipę.

Poprzez: zlotystok.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz