Uroczyste podpisanie umów stypendialnych pomiędzy Ewangelickim Domem Sióstr Diakonis „Frankenstein” w niemieckim mieście Wertheim a czworgiem uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 odbyło się 17 października br.

Zawarte porozumienia obejmują trzy kolejne roczne cykle edukacji począwszy od roku szkolnego 2019/2020. Nie możemy uwierzyć, że ta wspaniała współpraca z naszą szkołą trwa już od 2008 r., i że to już czwarta tura uczniów, którzy są przez Dom Sióstr charytatywnie wspierani, co przyczynia się do ich pomyślnego rozwoju – mówią przedstawiciele ząbkowickiej Jedynki na czele z dyrektorem szkoły Andrzejem Popławskim.

Po oficjalnej części spotkania, w przemiłej atmosferze, z siostrą Imgard Stolz przedstawicielką Sióstr Diakonis oraz Walterem Scheurichem – członkiem Zarządu Ewangelickiego Domu Sióstr Diakonis „Frankenstein”, spotkali się również poprzedni stypendyści i ich rodziny. Wszyscy cieszą się, że pomiędzy ząbkowicką Jedynką a jej przyjaciółmi z Wertheim nawiązała się przyjacielska relacja.

Komentarze

Zostaw swój komentarz