KULTURAVIDEO

Wolność

0

Za tę wolność, którą w Polsce z łaskawości Twojej mamy – Tobie, Boże, dziękujemy, Ciebie, Boga, wysławiamy. Za tę wolność i za pokój, którym cieszyć się możemy, Ciebie Boga wysławiamy – Tobie, Boże, dziękujemy. Za tę wolność, którą czasem „trudnym losem” nazywamy, Tobie, Boże dziękujemy – Ciebie, Boga, wysławiamy. Za tę wolność i za szanse, które co dzień marnujemy, Ciebie, Boga, wysławiamy – Tobie, Boże, dziękujemy. Za tę wolność, której bronić aż do śmierci przysięgamy – Tobie, Boże, dziękujemy, Ciebie, Boga, wysławiamy. Za tę wolność wymarzoną, której sprostać nie umiemy – Ciebie, Boga, wysławiamy – Tobie, Boże, dziękujemy. Za tę wolność, którą z troską Twej opiece powierzamy – Tobie, Boże, dziękujemy – Ciebie, Boga, wysławiamy.

„Imiona wolności” Romana Kołakowskiego i Teatru Piosenki to nowoczesne widowisko multimedialne poświęcone setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. To współczesna, brawurowa opowieść muzyczna o najważniejszych humanistycznych wartościach stworzonych i bronionych przez człowieka: Wolności Jednostki, Wolności Społeczeństwa i Wolności Narodu. To galeria wielkich postaci związanych z walką o odzyskanie niepodległości przez Rzeczpospolitą. To opowieść o Polsce na tle panoramy najważniejszych zdarzeń historycznych, nie pozbawiona zaskakująco aktualnych kontekstów ideowych. Premiera widowiska „Imiona Wolności” miała miejsce podczas Wrocławskiej Gali Stulecia Odzyskania Niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską spektakl w 2018 r. Finałowy utwór oparty o kościelną pieśń „Te Deum” wykonał Marek Bałata.

W samo południe w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas.

Komentarze

Zostaw swój komentarz