Od kilku miesięcy trwają prace remontowe w budynku po byłym przedszkolu w Bardzie. Inwestycja jest realizowana od ubiegłego roku, o czym informowaliśmy w naszym portalu.

Burmistrz Barda Krzysztof Żegański wielokrotnie zwracał już uwagę, że działania podejmowane z myślą o starszych mają ich nie tylko aktywizować, na przykład poprzez zajęcia w Centrum Kultury i Biblioteki, ale też zapewniać dogodną i bezpieczną organizację czasu, jakim dysponują seniorzy. Takim rozwiązaniem, jest właśnie Dom Dziennego Pobytu, w którym do dyspozycji będą różnego rodzaju zajęcia kulturalne, sportowe, terapia zajęciowa czy rehabilitacja – zapowiadał rok temu włodarz podczas spotkania ze środowiskiem seniorów. Wtedy właśnie zapowiedział powstania Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów w Bardzie.

Postęp prac jest widoczny i wszystko wskazuje na to, że roboty, na które z budżetu gminy przeznaczono prawie 200 tys. zł wkrótce sprawią, że bardzcy seniorzy będą mieć gdzie będą mogli poczuć się jak u siebie w domu, a dodatkowo odbywać się to będzie pod czujnym okiem specjalistów, którzy z troską zajmą się przebywającymi tam seniorami – zapewnia Krzysztof Żegański. W serwisie internetowym gminy Bardo opublikowano zdjęcia z placu budowy.

W Bardzie trwają też roboty na dróżkach prowadzących wzdłuż Drogi Krzyżowej dróżek różańcowych na szczyt Góry Kalwarii pod nazwą. Projekt pod nazwą „Zabudowa szlaku turystycznego w Leśnictwie Opolnica” ma ułatwić pielgrzymom i turystom pokonywanie stosunkowo stromego podejścia do górskiej kaplicy. Nowy szlak będzie się zaczynać w pobliżu kapliczki „Źródło Maryi”, kończyć się będzie zaś niedaleko zbiegu szlaku turystycznego z drogą leśną.

Zadanie jest realizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Spójności w ramach działań na rzecz adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu i uruchamiania małej retencji oraz przeciwdziałania erozji wodnej na terenach górskich. Nowa struktura drogi ma zoptymalizować przepływ wód w ciekach górskich na terenie administracyjnym nadleśnictwa Bardo oraz zabezpieczyć istniejące drogi leśne przed niszczącym działaniem wielkich wód.

Według zapewnień Nadleśnictwa Barda prowadzone roboty i ich spodziewany na lato tego roku efekt będzie sprzyjał prawidłowemu zarządzaniu wodami na terenie, który jest bardzo intensywnie użytkowany przez turystów i pielgrzymów.

Komentarze

Zostaw swój komentarz