Tradycyjną imprezę, z powodu zagrożenia koronawirusem, zastąpi Wirtualna Noc Muzeów, podczas której w weekend 15 – 17 maja zwiedzimy online 15 wrocławskich miejsc – muzeów i atrakcji.

Są wśród nich oddziały Muzeum Narodowego (w tym Panorama Racławicka), Muzeum Farmacji, Pałac Królewski, Ossolineum. Po każdym oprowadzać będą wyjątkowi goście. Noc Muzeów będzie miała charakter wirtualnych wieczorów, a każdy rozpocznie się o godz. 20:00 i zakończy po północy. Codziennie (od piątku 15 maja do niedzieli 17 maja) zaprezentowanych zostanie 5 spacerów w trybie live po muzeach, każdy trwający ok. 30 minut. Pojawią się o każdej pełnej godzinie, począwszy od 20:00.

W rolę przewodników po muzeach wcielą się znakomici fachowcy z dziedziny historii i historii sztuki, ale także autorzy wystaw. Po Muzeum Narodowym oprowadzi nas dyrektor Piotr Oszczanowski, po Pawilonie Czterech Kopuł wicedyrektor MN Barbara Banaś, tajemnice Pałacu Królewskiego zdradzi dyrektor Muzeum Miejskiego Maciej Łagiewski.

Wszystkie transmisje na żywo obejrzymy na oficjalnym profilu miejskim Wroclaw [Wroclove], wszystkie materiały będą też dostępne na portalu wroclaw.pl w zakładce oficjalnych obchodów 75-lecia Wrocławia.

Miejsca, które zwiedzimy wirtualnie 

 1.  Muzeum Narodowe – Siedziba główna
  2.   Muzeum Narodowe – Pawilon Czterech Kopuł
  3.   Muzeum Narodowe – Panorama Racławicka
  4.   Muzeum Miejskie – Pałac Królewski
  5.   Muzeum Miejskie – Muzeum Militariów
  6.   Muzeum Miejskie – Muzeum Teatru
  7.   Muzeum Architektury
  8.   MovieGate
  9.   Muzeum Pana Tadeusza
  10. Muzeum Przyrodnicze
  11. Muzeum Farmacji
  12. Muzeum Współczesne Wrocław
  13. Centrum Historii Zajezdnia
  14. Zakład Narodowy im. Ossolińskich
  15. Dom Edyty Stein

Komentarze

Zostaw swój komentarz