DzierżoniówVIDEO

Nie poddali się pandemii – miasto z wielką historią chce wyjść z walki silniejsze [VIDEO]

4

Mieszkańcy rozumieją trudne, ale konieczne obostrzenia – uważa burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski. To kluczowe w opanowaniu pandemii i dlatego mieszkańcy gminy Niemcza stosują się do zaleceń rządu, nie gromadzą się i przyodziali maseczki.

Burmistrz Jarosław Węgłowski zapewnia, że samorząd jest przygotowany na gorszy czas w gospodarce. Nie ma dnia, aby w niemczańskim magistracie nie analizowano wszelkich możliwych rozwiązań, które pozwolą nie tylko złagodzić skutki spodziewanego kryzysu po ustaniu epidemii, ale też znaleźć nowe sposoby na organizację życia społeczności lokalnej.

Ogromną rolę w opanowaniu pandemii odgrywają służby, które stają na wysokości zadania.  Policja dba, aby osoby objęte kwarantanną przestrzegały jej zasad oraz innych rekomendacji rządowych czy służb sanitarnych. Ośrodek Pomocy społecznej w Niemczy pracuje nad przygotowaniem posiłków dla najbardziej potrzebujących. Zobacz nasze video.

Niemcza – podobnie jak inne polskie miasta i gminy – walczy z niewidzialnym wrogiem. Tutaj widać, że dzięki wspólnemu wysiłkowi powoli małymi kroczkami w historii świata wirus zapisuje się po stronie przegranych.

Dariusz Nowakowski

4 Komentarze

  1. Bzdura! Kiedy nie wjadę na rynek to przy szachownicy na ławkach pełna obstawa. Ludzie siedzą w maseczkach opuszczonych na szyi i funkcjonują jakby nic się nie działo.

    1. A co Pan burmistrz ma za przeproszeniem srać we własne gniazdo w mediach jak niektórzy to ostatnio lubią robić i krytykować swoich mieszkańców, wszędzie tak jest w każdym mieście, zbędny ten komentarz wyżej 👆, pozdrawiam mieszkańców Niemczy

  2. Jest z PIS-u więc będzie slodzil

  3. […] a Kotliną Kłodzką. Wystarczy zjechać z trasy do Niemczy – miasta z bogatą historią, które odwiedzaliśmy już w serwisie video naszego portalu. a stamtąd już dosłownie kilka kroków do miejsca, które jest kroplą raju na dolnośląskiej […]

Zostaw swój komentarz