Kamieniec ZąbkowickiVIDEO

Zielone światło dla czystego środowiska – Kamieniec Ząbkowicki buduje rozległą sieć kanalizacji sanitarnej [VIDEO]

0

12-milionów złotych to wartość rozległej i skomplikowanej inwestycji, jaka od wiosny bieżącego jest realizowana w Kamieńcu Ząbkowickim. Mieszkańcy zyskają infrastrukturę, dzięki której jakość życia w mieście zdecydowanie zbliży się do standardów środowiskowych XXI wieku.

Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pokrywa w stu procentach koszt robót budowlanych wykonywanych – ze względu na rozległość sieci – przez konsorcjum firm wyłonione w przetargu. Sieć kanalizacji sanitarnej obejmie ulice Kłodzką, Wileńską, Wąską Krzyżową, plac Kościelny, Złotostocką, Ząbkowicką, Paczkowską oraz tereny przyległe, w tym ulice Kolejową i Skorolecką, o czym informowaliśmy w serwisie video naszego portalu.

Pierwszy etap inwestycji potrwa do końca bieżącego roku. Etap drugi potrwa do drugiej połowy przyszłego roku, ale jest szansa na to, że roboty zakończą się szybciej. Wiąże się z utrudnieniami dla mieszkańców, ale też ograniczeniem ruchu na drodze wojewódzkiej przecinającej nasze miasto. Celem inwestycji jest przyłączenie do kanalizacji sanitarnej wszystkich nieruchomości w obrębie miasta – wyjaśnia burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego Marcin Czerniec. Zobacz nasze video.

Ponad 30 000 metrów sześciennych ścieków rocznie z kamienieckiej aglomeracji trafi do oczyszczalni, a więc nie będzie już stwarzać zagrożenia środowiskowego. To ważny krok w kierunku rozwoju miasta, chociaż, mimo olbrzymich kosztów, efektów pracy nie będzie widać i czuć. Na tym jednak polega cywilizacyjna norma w naszych czasach.

Dariusz Nowakowski

Komentarze

Zostaw swój komentarz