Kamieniec ZąbkowickiVIDEO

Inwestycja w środowisko naturalne i komfort mieszkańców – już trwa budowa kanalizacji sanitarnej [VIDEO]

0

Gmina Kamieniec Ząbkowicki, dzięki 12 milionom złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, obejmie nowoczesną kanalizacją całą aglomeracje miejską.

Jak już informowaliśmy w naszym portalu, ruszyła realizacja największej pod względem wartości i rozległości infrastrukturalnej inwestycji w gminie Kamieniec Ząbkowicki i jednego z największych tego typu projektów na Dolnym Śląsku. Wybrane z przetargu konsorcjum firm przeprowadzi roboty w trzech etapach. Wybudowana będzie nowa sieć kanalizacji sanitarnej w obrębie ulic: Kłodzkiej, Wileńskiej, Wąskiej Krzyżowej, Placu Kościelnego, Złotostockiej Ząbkowickiej, Paczkowskiej i terenów towarzyszących, w tym ulic Kolejowej i Skorolecką.

Celem inwestycji jest przyłączenie do kanalizacji sanitarnej wszystkich nieruchomości w obrębie miasta. O wpływie tego przedsięwzięcia na życie mieszkańców mówi burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego Marcin Czerniec. Włodarz gminy mówi również, że to nie pierwsze środki, jakie kamieniecki samorząd otrzymał w niedawnym czasie, odkąd uzyskał prawa miejskie. Zobacz nasze video.

Skanalizowanie całej aglomeracji miejskiej Kamieńca Ząbkowickiego to pokazanie, że słowo „miejska” nie jest na wyrost.

Dariusz Nowakowski

Komentarze

Zostaw swój komentarz