Kameralnie ze względu na troskę o zdrowie, ale za to bardzo ciepło i radośnie – w Bielawie – udostępniono już oficjalnie Skwer Eleni. Bardzo lubiana piosenkarka, która od 2008 r. jest honorową obywatelką Bielawy, była osobiście na uroczystości w swoim rodzinnym mieście.

Miejsce wykreowane na teren integrujący mieszkańców było już gotowe znacznie wcześniej, co sygnalizowaliśmy w naszym portalu. Jednak pandemiczne obostrzenia zmusiły inicjatorów projektu do przesunięcia w czasie uroczystości. Akcentem wizualnym przestrzeni jest mural ukazujący sylwetkę wybitnej wokalistki.

W Dzień Dziecka burmistrz Bielawy Andrzej Hordyj wraz z Eleni odsłonili tablicę informującą o utworzonym w Bielawie skwerze oraz rzeźbę prezentującą znakomitą i znaną piosenkarkę urodzoną i wychowującą się w Bielawie. Krótki program artystyczny zaprezentowały dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 w Bielawie, a Eleni wykonała kilka piosenek ze swojego repertuaru. Zebrani udali się następnie na drugi koniec skweru by również uroczyście otworzyć specjalny, „muzyczny” plac zabaw.

Skwer, jako miejsce relaksu wraz z ławeczką i rzeźbą Eleni, powstał na wniosek mieszkańców Bielawy w ramach Bielawskiego Budżetu Obywatelskiego. Piosenkarka jest rodowitą bielawianką i jest tu zawsze u siebie – mówią inicjatorzy projektu. Obecność wielu mieszkańców na uroczystości potwierdzała tę więź. Kolejna wizyta wokalistki w Bielawie jest planowana w październiku przy okazji kolejnej edycji Festiwalu Eleni. Tymczasem Ławeczkę Eleni zaś można odwiedzać codziennie.

Aby miejsce to było atrakcyjne także dla najmłodszych bielawian, w bieżącym roku, w obrębie skweru, zbudowany został muzyczny plac zabaw. W jego centralnym miejscu zamontowana została metaloplastyka w kształcie gitary klasycznej (głównego atrybutu Eleni) wraz z siedziskami w kształcie nut – podsumowuje burmistrz Bielawy Andrzej Hordyj.

Foto: um.bielawa.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz