W pobliżu budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielawie powstaje skwer im. Eleni. W jego ramach planuje się m.in. montaż ławeczki z postacią wokalistki, a na dwóch ścianach pobliskiego budynku wielorodzinnego powstał mural, także z wizerunkiem wybitnej i bardzo lubianej wokalistki. Eleni jest od 2008 r. honorową obywatelką Bielawy i urodziła się w tym mieście.

Obraz został wykonany przez warszawską pracownię artystyczną IDEAMO, specjalizującą się w wielkoformatowych malowidłach ściennych. Jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, uroczyste otwarcie skweru powinno nastąpić w pierwszej połowie listopada br. podczas finałowych rozstrzygnięć II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Eleni. W celu zabezpieczenia dzieła przed aktami wandalizm zostaną wykonane jeszcze: powłoka antygrafitowa, oświetlenie oraz monitoring.

Tegoroczny Festiwal Piosenek Eleni „Po słonecznej stronie życia” z uwagi na epidemię koronawirusa przeprowadzony będzie w cyberprzestrzeni. Młodzi artyści, chcąc wziąć udział w tym wydarzeniu, mieli czas na przekazanie amatorskich nagrań w serwisie YouTube do 10 października br. Wstępnej selekcji dokonała powołana przez organizatora Komisja Artystyczna, która wyłoniła uczestników konkursu głównego. Obecnie do przystąpiło jury festiwalu, do którego będą należały ostateczne rozstrzygnięcia. Skład osobowy tego zacnego ciała pozostał bez zmian, co oznacza, że przesłuchań dokonają: Eleni, Joanna Horodko, Artur Orzech i Jarosław Wasik. Ogłoszenie ostatecznych wyników zaplanowano na 7 listopada br.

Komentarze

Zostaw swój komentarz