Wałbrzyscy policjanci w ostatnich dniach zatrzymali dwoje nietrzeźwych kierujących. Oboje kierujący mogą teraz trafić za kraty więzienia na 2 lata.

Do pierwszej kontroli doszło około godz. 1 w nocy. W ręce funkcjonariuszy „drogówki” w Wałbrzychu na ul. 1 Maja wpadła 37-letnia mieszkanka tego miasta. Kobieta spowodowała realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, gdy stanie nietrzeźwości zjechała z jezdni i uszkodziła dwie usytuowane na chodniku latarnie miejskie. Badanie alkomatem wykazało u podejrzanej 1,39 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze odebrali kierującej prawo jazdy. Pojazd trafił na parking strzeżony na koszt nietrzeźwej kobiety.

Drugi z kierujących – 35-letni mieszkaniec Wałbrzycha – został zatrzymany przez policjantów zespołu prewencji drugiego komisariatu następnego dnia przed godziną 22:00 na ul. Słowiczej. Mężczyzna miał natomiast 1,43 promila alkoholu w organizmie. W momencie kontroli funkcjonariusze również odebrali wałbrzyszaninowi prawo jazdy.

Obojgu kierującym za popełnione czyny poza wspomnianą na wstępie karą pozbawienia wolności do lat 2, grozi też długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Jeżeli wiedzą Państwo, że jakaś osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który przekaże informację dyżurnemu wałbrzyskiej komendy, a ten wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które mogę w ostateczności zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym.

Trwa długi czerwcowy weekend. Apelujemy do kierujących o zachowanie zasad bezpieczeństwa na drogach. Pamiętajmy, że wsiadając za przysłowiowe „kółko” swoich pojazdów odpowiadamy za życie i zdrowie nie tylko swoje, ale także innych uczestników ruchu. Z takim samym apelem zwracamy się jednak również do pieszych

Poprzez: KMP Wałbrzych

Komentarze

Zostaw swój komentarz