W Centrum Kultury i Biblioteka w Bardzie zakończył się pierwszy etap realizacji projektu dofinansowanego z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „To jest moja Matka, ta Ojczyzna”, którym było nagranie koncertu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II. O tym szczególnym projekcie informowaliśmy w serwisie video naszego portalu.

Nagrania odbywały się we wrześniu w miejscach i budowlach charakterystycznych dla Gminy Bardo. Artyści gościli na Obrywie Skalnym, Wzgórzach Różańcowych, w bazylice i na jej dziedzińcu oraz w Muzeum Sztuki Sakralnej, na bardzkim rynku, w piernikarni oraz nad brzegiem Nysy Kłodzkiej. Pisaliśmy o tych spotkaniach w naszym portalu. CKiB w ramach realizowanego projektu ogłosiło Ogólnopolski Przegląd Piosenki Poświęconej Janowi Pawłowi II, a zgłoszenia do przeglądu przyjmowane są do 7 listopada 2020 r. Przegląd odbywa się online.

Premiera koncertu odbędzie się w piątek 16 października 2020 r. o godz. 19:00 na stronie www.bardo.pl, www.tvsudecka.pl, na platformach społecznościowych facebook i youtube Gminy Bardo, CKiB oraz Telewizji Sudeckiej. Ponadto koncert będzie można obejrzeć na antenie Telewizji Sudeckiej.

Centrum Kultury i Biblioteka w Bardzie oraz Gmina Bardo zapraszają w piątek 16 października 2020 r., na premierę koncertu do Bazyliki Mniejszej w Bardzie, gdzie wspólnie będzie można obejrzeć nagrany koncert. Udział w tym wydarzeniu weźmie także dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” Zbigniew Cierniak, który przybędzie do Barda także po to by przekazać od ZPiT „Śląsk” nową szatę dla figury Matki Bożej Bardzkiej.

Komentarze

Zostaw swój komentarz