Podczas galowego wieczoru, zabrzmią największe przeboje króla walca – Johanna Straussa, a także innych kompozytorów związanych z muzycznym Wiedniem.

Nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”, „Wesoła Wdówka”, „Noc w Wenecji”. Publiczność usłyszy m.in.: Walc „Nad Pięknym Modrym Dunajem”, Arię Barinkaya „Wielka sława to żart”, przebojowe „Brunetki, blondynki”, czy arie i kuplety kapryśnej Adeli, Duet wszech czasów „Usta milczą dusza śpiewa” czy polki „Grzmoty i błyskawice” i „Tritsch-Tratsch” w zabawnej choreografii baletu.

Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu. Wystąpią wybitni soliści śpiewacy z powodzeniem odnoszący sukcesy na arenie międzynarodowej. Całości dopełni piękna scenografia, rekwizyty i bajeczne kostiumy. Wystąpią: Liza Wesołowska — sopran, Tomasz Maleszewski — tenor, Balet Sceny Kamienica oraz Kameraliści Straussowscy.

Koncert „Gala Wiedeńska” – czwartek – 22 października 2020 – godz. 18:00 – Świdnicki Ośrodek Kultury – Świdnica

Wydarzenie odbędzie się zgodnie z aktualnymi zaleceniami i wytycznymi. Prosimy o zapoznanie się i przestrzeganie obowiązujących zasad zgodnych z WYTYCZNYMI DLA UCZESTNIKÓW IMPREZ W ŚWIDNICKIM OŚRODKU KULTURY W ZWIĄZKU Z TRWAJĄCĄ PANDEMIĄ COVID-19  oraz wydrukowanie i wypełnienie OŚWIADCZENIA , które należy przekazać obsłudze wraz z biletem w dniu koncertu.

Komentarze

Zostaw swój komentarz