BardoKULTURAVIDEO

„To jest dla nas przeżycie” – Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” w Bardzie [VIDEO]

1

Taniec, śpiew, muzyka, stroje – kultura ludowa w najpiękniejszym wydaniu. To cudowne połączenie mogliśmy niedawno podziwiać w gminie Bardo, gdzie przebywał Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Samorząd Barda gościł u siebie Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, o czym informowaliśmy w naszym portalu. Kilkudniowy pobyt jednego z flagowych polskich zespołów ludowych był związany z realizacją projektu artystycznego pod hasłem „To jest moja Matka, ta Ojczyzna”. W malowniczych plenerach i pięknych wnętrzach rozmaitych miejsc w gminie Bardo zarejestrowany został koncert z okazji 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II. Mówił nam o tym dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” Zbigniew Cierniak. Artyści byli bardzo przejęci możliwością realizacji takiego przedsięwzięcia artystycznego, które ma być uczczeniem osoby Świętego Jana Pawła II. O tym przeżyciu opowiedziała nam Magdalena Sibiga – tancerka zespołu „Śląsk”. Zobacz nasze video.

Jak informowaliśmy w naszym portalu, projekt „To jest moja Matka, ta Ojczyzna” jest dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z puli Funduszu Promocji Kultury na ten cel Centrum Kultury i Biblioteka w Bardzie otrzymało dotację w kwocie 50 tys. zł, co stanowi 100-procentowe dofinansowanie projektu artystycznego.

Teraz czekamy na wspaniałe artystyczne efekty wielodniowej pracy. Wkrótce będziemy mogli je obejrzeć na szklanych ekranach. To nie była pierwsza i zapewne także nie ostatnia wizyta Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Bardzie. Nie mamy wątpliwości, że program urzeknie nas piękną muzyką i barwami strojów, a nade wszystko poruszy serca.

Łukasz Ciona

1 Komentarze

  1. […] W Centrum Kultury i Biblioteka w Bardzie zakończył się pierwszy etap realizacji projektu dofinansowanego z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „To jest moja Matka, ta Ojczyzna”, którym było nagranie koncertu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II. O tym szczególnym projekcie informowaliśmy w serwisie video naszego portalu. […]

Zostaw swój komentarz