Bardzkie Centrum Kultury nagrywa koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, o czym informowaliśmy w naszym portalu i ogłasza ogólnopolski przegląd piosenki poświęconej Świętemu Janowi Pawłowi II.

Instytucja kultury w Bardzie otrzymała dofinansowanie na realizację projektu pod nazwą „To jest moja Matka, ta Ojczyzna”. Projekt powstał by uczcić 100. rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II i składa się z dwóch elementów. Pierwszym jest realizacja i publikacja koncertu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, a drugim jest organizacji Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Poświęconej Janowi Pawłowi II. Kwota dofinansowania jaką otrzymało CKiB z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wynosi 50 000 zł i stanowi 100% całkowitego kosztu zadania.

Realizacja pierwszej części projektu jest już w toku. We wrześniu Bardo odwiedzają poszczególne grupy artystów Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, by zrealizować zdjęcia i nagrania do koncertu. Nagrania odbywają się w charakterystycznych dla Barda miejscach, a to z kolei spowoduje, że opublikowany koncert będzie dynamiczny i z pewnością przykuje uwagę zgromadzonych widzów.

Centrum Kultury planuje publikację koncertu 16 października 2020 r., w święto ustanowione właśnie na cześć Jana Pawła II. Koncert będzie można obejrzeć na stronie www.bardo.pl, na portalach społecznościowych Gminy Bardo, Centrum Kultury i Telewizji Sudeckiej. Ponadto koncert będzie emitowany na antenie Telewizji Sudeckiej.

Drugim elementem projektu jest organizacja Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Poświęconej Janowi Pawłowi II do którego zgłoszenia przyjmowane są już od 14 września 2020r.  Przegląd skierowany jest do zespołów śpiewaczych, ludowych i folklorystycznych (dziecięce, mieszane: dzieci i dorośli lub dorośli) chórów 2,3,4- głosowych jednorodnych i mieszanych oraz chórów dziecięcych i scholi dziecięcych. Zgłoszenia online (przesłane w formie nagrania wideo) do udziału w przeglądzie będą przyjmowane do 7 listopada 2020 r.

Wyniki przeglądu zostaną ogłoszone 29 listopada 2020 r. Laureaci I, II, III miejsca w poszczególnych kategoriach otrzymają nagrody finansowe i statuetki, ponadto wszystkie zgłoszone formacje otrzymają pamiątkowy dyplom. Regulamin i karta zgłoszenia do przeglądu dostępne są na stronie www.bardo.pl Dostęp do wszystkich wydarzeń projektu jest bezpłatny. Organizatorzy Zachęcają do śledzenia aktualności dotyczących projektu.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca”

Komentarze

Zostaw swój komentarz