Sprzedawcy jednego ze sklepów w powiecie kłodzkim zauważyli nietrzeźwego kierującego autem.

Mężczyzna po zrobieniu zakupów wsiadł do samochodu i chciał odjechać. Jednak wszystko wskazywało na to, że może być nietrzeźwy. Sprzedawcy postanowili uniemożliwić jemu dalszą jazdę i powiadomili Policję.

Po przyjeździe funkcjonariuszy na miejsce okazało się, że trzydziestoparoletni mieszkaniec powiatu kłodzkiego ma problemy z utrzymaniem równowagi. Urządzenie do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu pokazało u kierującego 3,3 promile. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do najbliższej jednostki Policji.

Okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Dzięki wzorowej postawie mieszkańców powiatu kłodzkiego, nie doszło najprawdopodobniej do tragedii na drodze. Nietrzeźwy kierujący jest ogromnym zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Kiedy zauważymy kierującego, którego zachowanie wskazuje, że jest nietrzeźwy-nie bójmy się zareagować.

Poprzez: KPP Kłodzko

Komentarze

Zostaw swój komentarz