Dolny ŚląskDzierżoniówVIDEO

Dzierżoniowska obwodnica będzie znacznie dłuższa – samorząd Dolnego Śląska inwestuje w drogi [VIDEO]

1

Samorząd Województwa Dolnośląskiego zdecydował o budowie kolejnego etapu obwodnicy Dzierżoniowa. Prace rozpoczną się z wiosną 2021 r.

Jak już informowaliśmy w naszym portalu umowa na budowę II etapu obwodnicy Dzierżoniowa jest już podpisana. Wykonawcą została firma Polbud Pomorze. Odcinek od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 384 (ul. Batalionów Chłopskich w Dzierżoniowie, wyjazd w kierunku Bielawy) do ronda na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 383 (kierunek Pieszyce) wybuduje za kwotę 42 217 519 zł. Zaplanowane prace będą realizowane w formule „zaprojektuj/optymalizuj i wybuduj”.  Inwestycja zakłada m.in. budowę nowej drogi, skrzyżowań, ronda i mostu.

Bardzo się cieszę, że prace nad realizacją tak ważnej inwestycji, jaką jest obwodnica Dzierżoniowa, idą do przodu. Nowa droga pomoże w rozładowaniu ruchu, ale też wpłynie na komfort i bezpieczeństwo mieszkańców i podróżnych – mówi marszałek Dolnego Śląska Cezary Przybylski. Budowa pierwszej części obwodnicy jest już w toku, a samochody powinny nią przejechać już w najbliższych miesiącach. Władze miasta już zapowiadają starania o budowę III odcinka, dzięki któremu tranzyt towarowy i osobowy będzie mógł zupełnie omijać Dzierżoniów. Szacunkowy koszt budowy całej obwodnicy Dzierżoniowa to kwota niemal 160 mln zł.

Budowa II odcinka arterii będzie kosztować ponad 42 mln zł. Prace rozpoczną się w przyszłym roku, ale mieszkańcy Dzierżoniowa oraz urzędnicy miejscy już dziś mówią, że to niezwykle ważna inwestycja dla nas…. Budowa nowoczesnych dróg i obwodnic jest priorytetem dla samorządu województwa dolnośląskiego – podkreśla także wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko. Zobacz nasze video.

Bez nowoczesnych dróg nie ma nowoczesnych miast. Tranzyt w środku miasta zniknie a mieszkańcom Dzierżoniowa będzie po prostu lepiej żyć w mieście i poruszać się po nim.

Łukasz Ciona

1 Komentarze

  1. […] Jak informuje Dolnośląska Służba Dróg i Kolei budowa trzeciego etapu obwodnicy Dzierżoniowa to już fakt, Zabezpieczono już środki budżetowe na odcinek Dzierżoniów – Bielawa do Piławy Górnej. W niedługim czasie należy się spodziewać ogłoszenia przetargu i wyboru wykonawcy inwestycji. Potrzebę budowy arterii opisywaliśmy w serwisie video naszego portalu. […]

Zostaw swój komentarz