Już w przyszłym roku kontynuowana będzie budowa obwodnicy Dzierżoniowa. Dzięki inwestycji, która będzie kosztować ponad 42 mln zł mieszkańcy miasta odetchną od uciążliwości związanych z całodobowym ruchem pojazdów przez środek Dzierżoniowa.

Wykonawcą ll etapu obwodnicy została firma Polbud Pomorze. Odcinek od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 384 (ul. Batalionów Chłopskich w Dzierżoniowie, wyjazd w kierunku Bielawy) do ronda na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 383 (kierunek Pieszyce) wybuduje za kwotę 42 217 519 zł.

Podpisanie umowy z wykonawcą to kolejny krok w realizacji całej inwestycji. Przed nami jeszcze postępowanie administracyjne, ale prace powinny się zacząć w pierwszej połowie 2021 roku – informował wicemarszałek Dolnego Śląska Grzegorz Macko.

Samorząd województwa dolnośląskiego podpisał dzisiaj umowę na realizację drugiego etapu trasy. Ten etap obwodnicy dotyczy odcinka od ronda na drodze Dzierżoniów – Pieszyce do drogi Dzierżoniów – Bielawa. Po wybudowaniu etapu trzeciego, gdzie w grę wchodzi przejście nad drogą kolejową, ruch tranzytowy zostanie zupełnie wyprowadzony z Dzierżoniowa. Relację na żywo z tego wydarzenia to udostępnialiśmy w naszym serwisie społecznościowym.

 

Projekt jest kontynuacją trwającej budowy l etapu obwodnicy, który obejmuje trasę w ciągu drogi wojewódzkiej nr 382, od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 383 (ul. Jana Kilińskiego) wraz z rondem do włączenia w drogę wojewódzką nr 382 (ul. Świdnicka). Koszt budowy tego fragmentu to niemal 30 mln zł.

Bardzo się cieszę, że prace nad realizacją tak ważnej inwestycji, jaką jest obwodnica Dzierżoniowa, idą do przodu. Nowa droga pomoże w rozładowaniu ruchu, ale też wpłynie na komfort i bezpieczeństwo mieszkańców i podróżnych – mówi marszałek Dolnego Śląska Cezary Przybylski.

Zaplanowane prace będą realizowane w formule „zaprojektuj/optymalizuj i wybuduj”.  Inwestycja zakłada m.in. budowę nowej drogi, skrzyżowań, ronda i mostu. Szacunkowy koszt budowy całej obwodnicy Dzierżoniowa to kwota niemal 160 mln zł. Budowa pierwszej części obwodnicy trwa, a samochody powinny nią przejechać już w najbliższych miesiącach. W przyszłym roku ruszamy też z budową drugiego etapu trasy, a w kolejnych latach planujemy realizację trzeciego, ostatniego fragmentu od skrzyżowania ul. Głównej z drogą wojewódzką nr 382 do drogi wojewódzkiej nr 384 – dodaje radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Patryk Wild.

4 Komentarze

  1. A kiedy oddacie ten odcinek obwodnicy co kabel nad nią wisi

    1. I oto jest pytanie

  2. […] Jak już informowaliśmy w naszym portalu umowa na budowę II etapu obwodnicy Dzierżoniowa jest już podpisana. Wykonawcą została firma Polbud Pomorze. Odcinek od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 384 (ul. Batalionów Chłopskich w Dzierżoniowie, wyjazd w kierunku Bielawy) do ronda na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 383 (kierunek Pieszyce) wybuduje za kwotę 42 217 519 zł. Zaplanowane prace będą realizowane w formule „zaprojektuj/optymalizuj i wybuduj”.  Inwestycja zakłada m.in. budowę nowej drogi, skrzyżowań, ronda i mostu. […]

  3. […] Jak już informowaliśmy w naszym portalu, w planach inwestycyjnych Dolnośląska Służba Dróg i Kolei cały projekt jest nazwany Trasą Sudecką. Budowa I etapu kosztowała niemal 30 mln zł, a realizowany etap II to koszt ponad 42 mln zł. Po wyłonieniu wykonawcy etapu III poznamy faktyczny poziom nakładów na całe przedsięwzięcie, którego realizacja radykalnie i na korzyść zmieni układ komunikacyjny Dzierżoniowa. […]

Zostaw swój komentarz