Mikroprzedsiębiorca z Czarnego Boru zdecydował się na rozbudowę zakładu świadczącego usługi leśne i budowlane. Przy wsparciu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” o wartości ok. 100 tys. zł lokalna firma planuje przeznaczyć na swój nowy projekt ponad pół miliona złotych

Zbigniewa Filipa fani sportu znają jako biathlonistę i uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Albertville w 1992 r. Obecnie prowadzi on działalność w zakresie przetwórstwa drewna. W ofercie firmy znajdują się m.in. takie produkty jak: więźba dachowa, łaty, deski heblowane, boazeria czy drewno na opał.

Inwestycja powstaje w części przemysłowej Czarnego Boru, gdzie wcześniej na działalność zdecydowały się firmy WOLAV oraz Mon-Tech, co już sygnalizowaliśmy w naszym portalu. Przedsiębiorca planuje rozbudowę hali produkcyjnej oraz zakup maszyn. Firma chce podnieść jakość swoich produktów i znacząco zwiększyć wydajność zakładu. Ponadto planowany jest wzrost zatrudnienia.

To trzeci projekt realizowany przy wsparciu Wałbrzyskiej Strefy w tej miejscowości. Czarny Bór to przykład gminy, która aktywnie włączyła się w poszukiwanie inwestorów wspólnie z naszą strefą. Taką współpracę chcemy nawiązać z każdym samorządem działającym na naszym terenie. Projekt „Strefa w każdej gminie – inwestor w każdej gminie” opłaci się zarówno mieszkańcom regionu jak i lokalnym przedsiębiorcom – tłumaczy wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” Paweł Kurtasz. Od stycznia na inwestycje w powiecie wałbrzyskim i samym Wałbrzychu zdecydowały się już cztery firmy. W sumie wałbrzyska strefa wydała w tym roku 11 decyzji o wsparciu.

Bardzo zabiegamy o to, aby lokalni przedsiębiorcy dowiedzieli się o preferencjach jakie oferuje Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Obecne zasady działania stref umożliwiają inwestycje na całym terytorium kraju. To przedsiębiorcy decydują, gdzie inwestycja ma być realizowana, nie muszą już przenosić działalności do wyznaczonych wcześniej obszarów – tłumaczy prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Parki” Artur Siennicki.

  • Gmina Czarny Bór zajęła III miejsce w kategorii gmin wiejskich do 5 tys. mieszkańców w ogólnopolskim Rankingu Perły Samorządu 2021 prowadzonym przez Dziennik Gazeta Prawna.

1 Komentarze

  1. […] Strefą Ekonomiczną „Invest-Park” systematycznie rozwija swój potencjał gospodarczy, o czym niedawno informowaliśmy w naszym portalu. Nowy projekt, jaki będzie realizowany w tym roku dzięki pozyskanemu wsparciu samorządu Dolnego […]

Zostaw swój komentarz