Wałbrzyska firma Wolav wybuduje w Czarnym Borze nowy zakład produkcyjny.

To efekt drugiej już w ostatnim czasie decyzji wydanej przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „INVEST-PARK” na lokalizację projektu biznesowego w Czarnym Borze. Nowa inwestycja o wartości blisko 5 mln zł powstaje przy ul. Kamiennogórskiej. Zakład składać się będzie z części produkcyjnej, zaplecza administracyjnego oraz hali magazynowej wraz z placem manewrowym. Zakończenie inwestycji zaplanowano na połowę przyszłego roku.

Dzięki nowemu zakładowi podwoimy zatrudnienie, rozbudujemy ofertę urządzeń z tworzyw oraz wprowadzimy na rynek nowatorski system oczyszczania wody oparty o technologię płaskich membran ceramicznych. Myślę, że pozwoli nam to również na ekspansję na rynki zachodnie i zdobycie nowych klientów – tłumaczy współwłaściciel firmy Wolav Wojciech Kocoń.

Wolav to mikro-przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją systemów do oczyszczania powietrza, które ograniczają emisję niekorzystnych związków do atmosfery. Firma zajmuje się również produkcją urządzeń z tworzyw sztucznych oraz dezodoryzacją w zakładach przemysłowych. Inwestycja w Czarnym Borze pozwoli na zwiększenie dotychczasowej produkcji oraz poszerzenie działalności.

Czarny Bór do doskonała lokalizacja ze względu na bliskość Wałbrzycha, dostęp do kadry oraz aspekt komunikacyjny, czyli budowany węzeł z drogą ekspresową S3. Dodatkowym atutem jest oczywiście ulga podatkowa dostępna w Wałbrzyskiej Strefie. Muszę przyznać, że sam byłem zdziwiony łatwością i przejrzystością procedur uzyskiwania decyzji o wsparciu. Wypełnienie wniosku zajęło mi niespełna dwie godziny – przyznaje Wojciech Kocoń.

Wolav to druga inwestycja wsparta przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną w Czarnym Borze. W październiku ubiegłego roku, o czym informowaliśmy w naszym portalu, decyzję o lokalizacji inwestycji otrzymało przedsiębiorstwo Mon-Tech zajmujące się obróbką metali i produkcją pojemników.

Komentarze

Zostaw swój komentarz