Od początku roku Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park wydała 21 decyzji o wsparciu inwestycji na łączną kwotę ponad 1,1 mld zł. Najnowszym inwestorem jest Mon-Tech – firma z Czarnego Boru, a więc podmiot rodzimy w subregionie sudeckim. Jest też porozumienie o współpracy z samorządem gminy Niemcza.

Mon-Tech jest producentem pojemników i opakowań z metalu oraz innych elementów służących do usprawnienia produkcji na liniach przemysłowych głównie firm z sektora automotive. Firma zainwestuje w gminie Czarny Bór ponad 4,5 mln zł na zwiększenie mocy produkcyjnych istniejącego przedsiębiorstwa. Planowana jest budowa nowoczesnego centrum magazynowego. Ta informacja cieszy nas tym bardziej, ponieważ jest to pierwsza inwestycja w ramach programu Polska Strefa Inwestycji w gminie Czarny Bór a trzecia w regionie wałbrzyskim.

WSSE Invest-Park w ostatnim czasie poszerza obszar współpracy z samorządami. Na początku października br. wiceprezes zarządu WSSE Kamil Krzysztof Zieliński i burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski podpisali porozumienie o współpracy pomiędzy Invest-Parkiem i gminą Niemcza. W planie jest realizacja wspólnych projektów inwestycyjnych.

  • Gmina Czarny Bór ma na koncie jeszcze jeden sukces. W ubiegłym tygodniu periodyk samorządowy „Wspólnota” opublikował ranking w kategorii gmin wiejskich, według którego Czarny Bór znalazł się na 97. miejscu w Polsce i 4. w województwie dolnośląskim w zestawieniu samorządowych liderów pozyskania środków unijnych w latach 2014 – 2019.
  • Mon-Tech to firma wciąż rozwijająca się i udoskonalająca swoje produkty. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, a każde powierzone nam zamówienie realizujemy z najwyższą starannością – piszą o swojej strategii w serwisie internetowym. Poszukują kompleksowych rozwiązań, usprawniających procesy produkcyjno-logistyczne oraz partnera w rozwiązywaniu bieżących problemów związanych ze sprawnym i bezpiecznym funkcjonowaniem zakładu. Firma zatrudnia ponad 60 osób.

1 Komentarze

  1. […] pozyskania nowych inwestorów i rozwoju obecnych przedsiębiorstw z wykorzystaniem ulg podatkowych. Jak już informowaliśmy w naszym portalu Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała już pierwszą decyzję o wsparciu inwestycji na […]

Zostaw swój komentarz