Świdnickie Osiedle Młodych będzie przyjazne dla posiadaczy własnych czterech kółek. Miasto dba o kierowców, ale też będzie ich pilnować, bo kupiono nowy radiowóz dla strażników miejskich.

Przy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego trwa właśnie budowa nowych miejsc parkingowych. 16 nowych miejsc postojowych oraz droga manewrowa z kostki brukowej betonowej pozwolą znaleźć po powrocie z pracy bezpieczne miejsce na auto. Rzecz jasna, to nie wyczerpuje potrzeb mieszkających tu osób. Trzeba jednak przypomnieć, że w 2015 r. wykonano na tym parkingu 30 miejsc postojowych. Łącznie jest ich teraz 128, z czego 6 stanowisk zapewniono dla kierowców niepełnosprawnych. Tegoroczny etap rozbudowy parkingu kosztował ponad 83 tys. zł i ma się zakończyć za ok. trzy tygodnie.

Kierowcy będą mieć lepsze warunki do parkowania, a tymczasem Straż Miejska w Świdnicy będzie dysponować nowym pojazdem służbowym. Ford Courier 1.0 EcoBoost jest przystosowany do przewozu dwóch funkcjonariuszy oraz dwóch osób ujętych. Posiada wszystkie wymagane dla tego typu pojazdu akcesoria i homologacje.

Wczoraj kluczyki do radiowozu przekazała prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska. Auto zamówione zostało w styczniu br., a zakup sfinansowano jeszcze z puli ubiegłorocznego budżetu miasta. Flota Straży Miejskiej to jeszcze są trzy inne pojazdy. Kupowane były kolejno w 2005, 2008 i 2016 roku. Jesteśmy zadowoleni z przekazania nowego samochodu, gdyż pozwoli to nam skuteczniej pracować i dbać o bezpieczeństwo mieszkańców – zapewnia szef świdnickiej Straży Miejskiej Marek Fiłonowicz.

Poprzez: um.swidnica.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz