• Tuż po godzinie 19:30 policjanci wałbrzyskiej drogówki zauważyli na jednej z ulic Czarnego Boru mężczyznę jadącego samochodem osobowym. Pojazd wyraźnie wyglądał na niesprawny, więc funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania samochodu do kontroli drogowej przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Wtedy to kierujący rozpoczął ucieczkę, która zakończyła się kilka kilometrów dalej w miejscowości Grzędy. 27-latek w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, a samochód obróciło o 180 stopni. Kiedy policjanci zablokowali drogę, mężczyzna ruszył samochodem i uderzył w radiowóz, a następnie kierowany przez niego pojazd trafił do rowu.

Na szczęście ani sprawcy, ani policjantom nic poważnego się nie stało. W trakcie czynności policjanci znaleźli przy zatrzymanym środki psychotropowe w postaci amfetaminy. Mundurowi ustalili także, że 27-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc ma wydany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu aktualny zakaz kierowania pojazdami. Jego samochód trafił na parking strzeżony.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez policjantów polecenia zatrzymania samochodu, posiadanie narkotyków, doprowadzenie do zdarzenia drogowego oraz naruszenie zakazu sądowego. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna.

  • Następnego dnia doszło do kolejnych zatrzymań kierowców, którzy rażąco i przy tym niebezpiecznie naruszali przepisy ruchu drogowego.

Najpierw przed godziną 11:00 wałbrzyscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 30-latka, który kierował na ul. Długiej samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie urządzeniem wykazało u wałbrzyszanina 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna dodatkowo posiadał wydany w 2019 roku przez sąd zakaz kierowania pojazdami. Tego samego dnia przed godziną 18:00 funkcjonariusze prewencji wałbrzyskiej komendy zatrzymali natomiast na ul. 11 listopada 46-letniego mieszkańca naszego miasta. Jechał on samochodem osobowym bez wymaganych uprawnień mając w organizmie 2,12 promila alkoholu

Obaj mężczyźni staną przed sądem. Pierwszemu z nich grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Drugi może spędzić za kratami więzienia 2 lata. Przypominamy, że surowe konsekwencje czekają kierujących, którzy jeżdżą pod wpływem alkoholu. Nie ma i nie może być przyzwolenia na jazdę po alkoholu.

Poprzez: KMP Wałbrzych

Komentarze

Zostaw swój komentarz