Tylko od warunków pogodowych zależy wznowienie odbudowy wieży na Śnieżniku. Za to niezależnie od pogody już za kilka dni będzie można wejść do Jaskini Niedźwiedziej.

W 2021 roku mają powstać fundamenty wieży i wzniesiona ma być stalowa konstrukcja z pokryciem dachowym. W 2022 roku pojawić się ma szklana elewacja oraz okładzina kamienna w dolnej części wieży. Równocześnie prowadzony będzie od przyszłego miesiąca remont szlaku pieszego ze szczytu Śnieżnika do schroniska. Na odnowionej trasie zamontowane mają być tablice informujące o cennych zbiorowiskach roślinnych, chronionej florze i faunie w rezerwacie przyrody.

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska we Wrocławiu 23 marca 2021 roku wydał zarządzenie w sprawie wyznaczenia szlaku turystycznego „zielonego” w rezerwacie przyrody „Śnieżnik Kłodzki”. Zgodnie z tym dokumentem szlak ominie najcenniejsze siedliska przyrodnicze, które w chwili obecnej są eksplorowane przez turystów. Ma to służyć ochronie środowiska przed nadmierną obecnością ludzi i śladami ich obecności.

Tymczasem już od najbliższego weekendu dostępna będzie atrakcja turystyczna, jaką jest Jaskinia Niedźwiedzia. Dotąd była zamknięta z powodu obostrzeń epidemicznych. Zwiedzanie niezwykłego punktu na mapie regionu położonego w Kletnie będzie się odbywało w zmniejszonych grupach do 10 osób z zachowaniem zasad sanitarnych od 30 kwietnia 2021 r. Jaskinia Niedźwiedzia jest największym zimowiskiem nietoperzy na Dolnym Śląsku i jednym z większych w Polsce.

Poprzez: Stronie Śląskie – Aktywni Z Natury – Facebook

Komentarze

Zostaw swój komentarz