Kolejne miasta przygotowują się do uruchomienia powszechnych punktów szczepień przeciw Covid-19. Po Wałbrzychu, Kłodzku i Dzierżoniowie, o czym informowaliśmy w naszym portalu, także Świdnica wyznaczyła i zapewniła warunki do prowadzenia narodowego programu szczepień w obiekcie halowym. Wyjątkiem są Ząbkowice Śląskie, gdzie akcja ma być prowadzona na jednym z boisk sportowych pod namiotem.

Punkt szczepień w hali lodowiska Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pomyślnie przeszedł odbiór Narodowego Funduszu Zdrowia. W ogólnopolskim systemie rejestracji świdnicki punkt szczepień zostanie zarejestrowany od 17 maja. Wtedy już pierwsze osoby będą mogły zostać zaszczepione pod warunkiem płynności dostaw szczepionek od zagranicznych dostawców.

  • W Świdnicy uruchomiona już jest specjalna infolinia: 746622779, gdzie można dzwonić, aby się zarejestrować na szczepienie, a także zasięgnąć informacji.
  • Szczepienia będą się odbywały od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 19:00 oraz w soboty od godz. 8:00 do 14:00.
  • W tych samych godzinach będzie działała infolinia.
  • Zarejestrować można się także przez e-rejestrację (pacjent.gov.pl), infolinię: 989, wysyłając sms o treści „SzczepimySie” na numer telefonu: 664908556 lub 880333333, a także w wybranym punkcie szczepień.

Obsługę powszechnego punktu szczepień w Świdnicy zapewni kadra medyczna z przychodni „Eskulap”. Koordynatorem działań będzie Piotr Pamuła, zastępca komendanta hufca ZHP w Świdnicy. Przygotowano pięć stanowisk. Planuje się szczepić około 500 osób dziennie, co będzie możliwe w miarę pozyskiwania szczepionki z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Samorząd miejski zapewniło m.in. halę i jej obsługę logistyczną, wyposażenie biurowe, sprzęt komputerowy, środki higieniczne, środki ochrony osobistej i lodówki.

Komentarze

Zostaw swój komentarz