Wczoraj informowaliśmy w naszym portalu o uruchomieniu masowego szczepienia w Wałbrzychu i Wrocławiu. Takie miejsca mogą także powstawać w miastach powiatowych. Powszechny punkt szczepień w Kłodzku utworzony ma być w hali sportowej na kłodzkim stadionie.

W tym celu wydzielono część obiektu z zapleczem, a procedury szczepień poprowadzi przychodnia „Salus”. Samorząd zapewnia obiekt i niezbędne wyposażenie. Przewiduje się, że szczepienia w tworzonym punkcie ruszą zaraz po majówce. Dziennie będzie można szczepić około 200 osób. Hala sportowa będzie pełniła swoje zadania, o ile tylko nastąpi „odmrożenie” sportu „pod dachem”. Segment sportowy hali w Kłodzku jest odseparowany od części obiektu wyznaczonej na punkt szczepień.

Wszystko jest na ukończeniu, trwają prace techniczne związane z dostarczeniem internetu, w przyszłym tygodniu pojawią się komputery do obsługi tego przedsięwzięcia, więc już praktycznie wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Czekamy teraz na zatwierdzenie przez Narodowy Fundusz Zdrowia – zapewnia burmistrz Kłodzka Michał Piszko.

Jeśli zapowiada na jutro inspekcja służb NFZ przejdzie pomyślnie, w kilka dni nastąpi wpisanie punktu na listę powszechnych punktów szczepień, a to z kolei umożliwi zamawianie dawek szczepionek w Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Zaszczepić będzie się mógł w Kłodzku każdy, kto mając e-skierowanie będzie dysponować wskazaniem lokalizacji – niezależnie od miejsca zamieszkania.

W hali sportowej miał być także zlokalizowany powszechny punkt szczepień w niedalekich Ząbkowicach Śląskich. Na początku kwietnia ujawniono jednak, że gmina chce wyznaczyć miejsce masowych szczepień na boisko Orlik przy Stadionie Miejskim. Miałoby ono być zabudowane halą namiotową.

Z hali korzystają grupy sportowe, w okresie letnim w obiekcie są zaplanowane obozy, a musimy brać pod uwagę również możliwość powrotu uczniów do szkół, którym hala Słoneczna służy do realizacji zajęć z wychowania fizycznego – tłumaczy zmianę burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek w wypowiedzi dla lokalnych mediów.

Z kolei Dzierżoniów pozostaje przy opcji, aby powszechny punkt szczepień działał w tamtejszej hali prowadzonej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wybrano je ze względu na odpowiednią przestrzeń, zaplecze i dużą liczbę miejsc parkingowych. Uruchomione tu mają być będą trzy odrębne punkty obsługiwane przez pielęgniarki oraz pracowników technicznych. Przez cały czas w punkcie szczepień będzie dyżurował lekarz. Szacuje się, że zaszczepić można tu będzie co najmniej 300 osób dziennie, ale możliwa jest taka organizacja punktu, który pozwoli na zaszczepienie ponad 500 osób jednego dnia. Bierzemy na siebie całą organizację i logistykę, a po stronie rządowej będzie jedynie dostarczanie szczepionek.

Jesteśmy już po pierwszych spotkaniach organizacyjnych i rozpoczęliśmy organizację punktu – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

Foto: 24Klodzko.pl

1 Komentarze

  1. […] powszechnych punktów szczepień przeciw Covid-19. Po Wałbrzychu, Kłodzku i Dzierżoniowie, o czym informowaliśmy w naszym portalu, także Świdnica wyznaczyła i zapewniła warunki do prowadzenia narodowego programu szczepień w […]

Zostaw swój komentarz