Od września 2019 r. w całej Polsce trwała kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek”. Po raz pierwszy zakwalifikowała się do niej również Gminna Biblioteka Publiczna w Ciepłowodach.

Projekt polegał na tym, że każde dziecko w wieku od 3 do 6 lat podczas odwiedzin w bibliotece i wypożyczeniu książki otrzymywało wyprawkę czytelniczą. Składała się na nią: Karta Małego Czytelnika, książeczka „Pierwsze Czytanki dla…” oraz broszura dla rodziców. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Małemu Czytelnikowi wręczana była naklejka, a po zebraniu dziesięciu otrzymywał on dyplom.

A jak to wyglądało w Bibliotece w Ciepłowodach? Początkowo skupiliśmy się na akcji promocyjnej odwiedzając zaprzyjaźnione przedszkole i wywieszając plakaty. Następnie powoli zaczęły odwiedzać nas nowe dzieci, a także stali już bywalcy. Wszyscy otrzymywali wyprawkę. Nie ukrywamy, że najlepszą formą reklamy okazał się marketing szeptany, ale nie w naszym wydaniu, tylko naszych Małych Czytelników. To dzięki ich opowieściom o bibliotece i całej akcji kolejne dzieci zgłaszały się po wyprawki. W sumie podczas kampanii wydaliśmy 66 wyprawek, trzynastce dzieci wręczone zostały imienne dyplomy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w projekcie. Było to również dla nas niesamowite przeżycie i mamy nadzieję, że zobaczymy się w kolejnej edycji.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Organizatorami projektu są Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Iwona Małozięć

Komentarze

Zostaw swój komentarz