Wałbrzyscy policjanci wyeliminowali kolejnych nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, którzy za kierownice swoich pojazdów wsiedli nie mając prawa jazdy lub będąc pod wpływem alkoholu.

  • Nietrzeźwy kierujący wpadł w ręce funkcjonariuszy wałbrzyskiej drogówki przed godz. 19:00 na ul. Noworudzkiej w Wałbrzychu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u 45-latka 1,79 promila tej substancji w organizmie. Ponadto mieszkaniec Głuszycy decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu miał wydany do 2023 roku zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Podejrzany stanie teraz przed sądem. Teraz wisi nad nim kara pozbawienia wolności do lat 5.
  • Godzinę wcześniej – tym razem w Borównie – policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 24-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego. W trakcie legitymowania okazało się, że mężczyzna decyzją starosty świdnickiego miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. W tym przypadku – za popełnione przestępstwo 24-latek może spędzić za kratami więzienia 2 lata.
  • Następnego dnia ok. godz. 7:30 na łuku drogi w Starym Julianowie samochód typu bus czołowo zderzył się z ciągnikiem siodłowym. W wyniku wypadku jedna osoba – 29-letni mieszkaniec Wałbrzycha – z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Obecnie wyjaśniane są pełne okoliczności tego zdarzenia. Policjanci apelują po raz kolejny do osób prowadzących różnego typu pojazdy oraz pieszych o zachowanie ostrożności na drogach.

Na tle ostatniego z opisanych zdarzenia warto przypomnieć zasadę, aby wyprzedzać tylko w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem. Warto także wspomnieć o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i nieprzekraczaniu tej dozwolonej.

Poprzez: KMP Wałbrzych

Komentarze

Zostaw swój komentarz