W serwisie społecznościowym Parku Narodowego Gór Stołowych można zobaczyć nie tylko piękne krajobrazy, ale też – niestety – przykłady dewastowania piękna natury.

Na zdjęciu z okolicy Szczelińca Wielkiego widać głaz usmarowany sprayem. Zamiast obrazu różnorodności przyrodniczej parku narodowego mamy do czynienia z bazgrołami ze znanymi z miast i szpecącymi tam budynki lub inne obiekty. Autor wpisu na profilu Parku Narodowego Gór Stołowych nie kryje uzasadnionej irytacji: „Kiedy komuś bezwiednie wypada z kieszeni folia po wafelku, która później poniewiera się po lesie – to zwykła niezdarność. Kiedy „turysta” świadomie zostawia w lesie puszki po piwie lub wrzuca płaty styropianu w szczeliny skalne – to niezwykłe prostactwo. Kiedy wandal pozostawia po sobie coś takiego – to …”

Kierownictwo Parku Narodowego Gór Stołowych prosi o udostępnianie posta dostępnego TUTAJ z nadzieją, że być uda się zidentyfikować „styl” i tym sposobem namierzyć tych, którzy dewastują przestrzeń chronioną. Tymczasem służby PNGS już usunęły ślady nadpobudliwości nieznanego sprawcy i pracują nadal nad wykryciem tej osoby / tych osób. Jedna z internautek skomentowała wyczyny nieznanych osób pisząc: Oszołomstwo z braku galerii i dostępu do knajp wyszło do lasów.

Foto: Park Narodowy Gór Stołowych – Facebook

Komentarze

Zostaw swój komentarz