Policjant pełniący służbę w Kamieńcu Ząbkowickim zobaczył, że naprzeciwko budynku komisariatu leży na chodniku kobieta.

Natychmiast do niej podbiegł. Zauważył, że poszkodowana zaczęła się dusić, ma trudności ze złapaniem powietrza i upadając uderzyła się w głowę. Policjant natychmiast podjął działania, pomógł kobiecie i ułożył ją w bezpiecznej pozycji. Gdy poszkodowana zaczęła miarowo oddychać oraz można było z nią nawiązać kontakt, funkcjonariusz wezwał na miejsce służby medyczne.

Z uwagi na to, że wszystkie karetki były zadysponowane do innych zgłoszeń przyjechali strażacy, którzy byli wykwalifikowanymi ratownikami medycznymi. Policjant przekazał kobietę w ręce ratowników. Po udzieleniu pomocy 77-latka została przekazana pod opiekę rodziny. Córka starszej pani zobowiązała się zgłosić z matką do lekarza. Do zdarzenia, o którym dzisiaj powiadomiła Dolnośląska Komenda Województwa Policji, doszło 24 marca br. ok. godz. 17:00.

Tym razem sierż. Mariusz Bernaczek pełniący służbę w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym kamienieckiego komisariatu podjął właściwą decyzję i dzięki jego szybkiej reakcji uratowane zostało życie seniorki.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz