Na kultową trasę w Siennej, po kilku latach przerwy, powracają kierowcy wyścigowi. Stanie się tak za sprawą Auto Moto Klubu Kłodzko, który po raz pierwszy pod własnym szyldem, przygotowuje kultowe zawody.

O kierowcach, którzy pojawią się na Czarnej Górze w Stroniu Śląskim, mówi się, że stale mają pod górę. I to prawda, bo ich rywalizacja odbywa się na górskich drogach. Trasa z Siennej do Przełęczy Puchaczówka od lat uchodzi za jedną z najtrudniejszych w całym cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Kultowa trasa w Siennej (przy ośrodku narciarskim Czarna Góra), obecnie będącej osiedlem Stronia Śląskiego, to kręty odcinek drogi wojewódzkiej nr 392 o długości 2770 m. To na nim specjalnie na 5. i 6. rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski powstaje okazjonalny tor wyścigowy. Jego charakterystyka to przede wszystkim imponująca różnica wysokości, która wynosi ponad 200 m, średni wznios to aż 7,3%. Kierowcy będą mieli do pokonania 10 zakrętów prawych i 12 lewych.

Podwójna runda GSMP na Ziemię Kłodzką zawsze przyciągała najlepszych zawodników, zatem podobnie będzie i w tym roku. Jednak tegoroczne zawody mają szansę być jeszcze bardziej widowiskowa niż poprzednie edycje. Za sprawą Auto Moto Klubu Kłodzko kultowa trasa zdobyła bowiem homologację, która zezwala na rywalizację na niej również pojazdów typu „Formuła”. Spektakularne „szuflady” zawsze wzbudzają zainteresowanie kibiców. O nie zabiegać będą także samochody historyczne oraz najnowsze specyfikacje kilkusetkonnych pojazdów, walczących o coroczny rekord trasy.

Organizacją imprezy zajęli się działacze polskiego motorsportu, którzy zapowiadają, że do rywalizacji włączą się najlepsi zawodnicy. Dwie rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski „Stronie Śląskie – Czarna Góra 2021 odbędą się w dniach 26 – 27 czerwca 2021.

Kto i w czym stanie do rywalizacji na Czarnej Górze dowiemy się po 18 czerwca 2021, kiedy to nastąpi zamknięcie listy zgłoszeń. Na trasie zawodnicy pojawią się w sobotę 26 czerwca 2021 po godz. 9:30. Zanim staną do oficjalnego ścigania, najpierw odbędą trzy podjazdy treningowe. Start wyścigu zaplanowano na godz. 14:30. W niedzielę 27 czerwca 2021 treningi ruszą o godz. 9:00, a wyścig o godz. 13:00. Zawody poprzedzi badanie kontrolne, które odbędzie się w piątek, 25 czerwca 2021 w godz. 10:00 – 18:00 na Rynku w Kłodzku.

Przez oba dni rywalizacji odcinek drogi wojewódzkiej nr 392 na Czarnej Górze będzie zamknięty dla ruchu drogowego w godz. 07:00 – 20:00. Na ten czas zaplanowano objazdy.

Foto: Maciej Niechwiadowicz

Poprzez: Auto Moto Klub Kłodzko

Komentarze

Zostaw swój komentarz