W artystyczno-muzycznej oprawie świętowano Dzień Matki w Ziębickim Centrum Kultury. To jedno z najbardziej czułych świąt w roku. Już za tydzień na najmłodszych ziębiczan czeka kolejne miłe spotkanie – tym razem z okazji Dnia Dziecka.

W ramach obchodów tego wyjątkowego dnia, odbyły się w minioną niedzielę warsztaty artystyczne dla dzieci oraz rodzinny koncert życzeń na świeżym powietrzu, podczas którego najpiękniejsze piosenki dla Mam, wykonali uczniowie Szkoły Muzycznej CASIO oraz Szkoły Muzycznej HiT – działających przy Ziębickim Centrum Kultury. Młodzi artyści przygotowali bogaty repertuar muzyczny pod czujnym uchem: Anety i Pawła Leńskich (Szkoła Muzyczna HIT) oraz Marzeny Jabłońskiej i Marty Kawy (Szkoła Muzyczna CASIO). Wydarzenia odbywały się równolegle. W sali konferencyjnej ZCK, warsztaty artystyczne dla dzieci, prowadziły: Anna Starczynowska i Sylwia Rykiel. Uczestnicy przygotowywali w ich trakcie flower-boxy, które staną się pięknym prezentem lub jego uzupełnieniem dla kochanej Mamy.

Tymczasem, na świeżym powietrzu, w przy bibliotecznym ogrodzie, licznie zgromadzone Mamy z całymi rodzinami przywitał dyrektor Ziębickiego Centrum Kultury Mirosław Masłowski, który złożył z okazji ich święta najserdeczniejsze życzenia. Następnie oddał głos prowadzącemu koncert Adrianowi Rajczakowskiemu, który zaprosił do wspólnej muzycznej podróży po najpiękniejszych utworach dla mam, o mamach, ale i nie tylko.

Nie zabrakło największych przebojów muzyki klasycznej, polskiej i francuskiej piosenki czy muzyki filmowej. Uczniowie ziębickich szkół muzycznych nie tylko śpiewali, ale także grali na skrzypcach, fortepianie i keyboardzie. W koncercie wystąpili: Michał Kloc, Aniela Kasprzyszak, Filip Berliński, Arkadiusz Wolanin, Bartosz Sury, Milena Regner, Julia Jabłońska, Matylda Machula, Ala Karpierz, Julian Odrowąż, Paula Gancarz, Lena Bielińska, Ewa Gosek, Paweł Borecki, Łucja Michnik, Karina Kowalik, Amelia Pęcak oraz Marianna Szczypkowska.

Na twarzach mam, zauważyć można wzruszenie, radość oraz niebywałą dumę. Zapewne podobnie będzie w nadchodzący wtorek, gdy mamy i tatusiowie będą dzielić radość ze swoimi pociechami.

Wiktor Ochał

Poprzez: zck.ziebice.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz