Obecna sytuacja epidemiologiczna powoduje, że podjęcie pracy za granicą wiąże się z ryzykiem zarażenia się koronawirusem SARS-CoV-2.

Dlatego też przed wyjazdem do pracy za granicą powinno się sprawdzić aktualne informacje dotyczące wjazdu na terytorium państwa EOG, na terenie którego będzie zatrudnienie.

Prosimy o zapoznanie się z informacjami na stronie internetowej Komisji Europejskiej: https://reopen.europa.eu/pl Narzędzie zapewnia przegląd sytuacji zdrowotnej w krajach europejskich w oparciu o dane Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC). Informacje są często aktualizowane i dostępne w 24 językach. Można w nim śledzić rozwój sytuacji związanej z koronawirusem oraz informacje na temat różnych obowiązujących ograniczeń, w tym wymogów dotyczących kwarantanny i testów dla podróżnych oraz mobilnych aplikacji służących do ustalania kontaktów zakaźnych i ostrzegania przed koronawirusem.

Na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych znajdują się informacje dla podróżujących przygotowane przez polskie placówki dyplomatyczne we współpracy z MSZ: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Komentarze

Zostaw swój komentarz