W Ratajnie doszło do zatrzymania trzech osób, policjant będący dzielnicowym w Posterunku Policji w Łagiewnikach, wspólnie z kryminalnymi z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie podjął działania zmierzające do zatrzymania 21-letniego mężczyzny, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Strzelinie, do odbycia kary pozbawienia wolności. 

Funkcjonariusze posiadali również informację, że osoba ta może zajmować się przestępczym procederem. W lokalu, który zajmował znajdowały się też inne osoby. Dalsze czynności wykazały, że dwie z nich, 21-letni i 17-letni mieszkaniec naszego powiatu były wspólnikami poszukiwanego. Razem dokonywali kradzieży z włamaniem.

W trakcie czynności przeszukania mężczyzny, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości ujawniono narkotyki. Zabezpieczono też substancje psychotropowe i przedmioty pochodzące z kradzieży. Dokonano sprawdzenia pomieszczeń, gdzie mężczyźni przebywali, ale także miejsc ich zamieszkania. Ta praca była niezwykle owocna. Odzyskano wiele przedmiotów pochodzących z kradzieży, między innymi biżuterię, kosiarki czy elektronarzędzia.

Poszukiwany już trafił za kraty, gdzie jego pobyt po zakończeniu sprawy może znacznie się wydłużyć. Sąd może też zdecydować, że dołączą do niego wspólnicy, gdyż kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KPP Dzierżoniów

Komentarze

Zostaw swój komentarz