Od 2016 roku trwały analizy i prace koncepcyjne, a następnie realizowano samą inwestycję, która dla Uzdrowisk Kłodzkich jest jednym z największych projektów rozwojowych. Największych i najważniejszych, bo postawienie zupełnie nowej i nowoczesnej linii rozlewniczej wody „Staropolanka” to ważny krok dla spółki, ale i dla Polanicy Zdroju. O tej inwestycji informowaliśmy w serwisie video naszego portalu.

W należących do Grupy KGHM Uzdrowiskach Kłodzkich w miniony piątek oficjalnie ruszyła nowa linia rozlewnicza naturalnej wody mineralnej Staropolanka. Modernizacja pozwoli na jakościowe i efektywnościowe „dotrzymanie kroku” liderom branży wód mineralnych i zapewni dodatkowe możliwości produkcyjne. To ważne zwłaszcza dla naszych partnerów handlowych poszukujących wysokiej jakości wód mineralnych w obszarze marek własnych, ale także dla samej Staropolanki 800, której nie powinno zabraknąć nawet w największe letnie upały – mówi prezes zarządu Uzdrowisk Kłodzkich SA – Grupa PGU Łukasz Surażyński.

W symbolicznym przecięciu wstęgi oraz w ceremonii bardzo uproszczonej ze względu na okoliczności epidemiczne, brali udział m.in. minister Michał Dworczyk – szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, poseł na Sejm RP Marcin Gwóźdź, senator Aleksander Szwed, prezes KGHM TFI Zbigniew Hajłasz, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu Paweł Kolczyński, ks. biskup Adam Bałabuch oraz przedstawiciele załogi Uzdrowisk Kłodzkich.

Uruchomiona linia rozlewnicza ograniczy zużycie energii elektrycznej i jednocześnie zwiększyć efektywność energetyczną w procesie produkcji każdej butelki. Równie istotnym aspektem jest możliwość zastosowania mniejszej gramatury butelek PET oraz coraz bardziej dostępnego rPET, który dzięki wykorzystaniu materiałów z recyklingu znacznie ograniczy ilość plastiku wprowadzaną do środowiska.

Tempo prac związanych z zakupem i uruchomieniem nowej linii rozlewniczej to efekt wysiłków całego zespołu projektowego, w którego skład wchodzili specjaliści od wydobycia, jakości i produkcji wód mineralnych, eksperci od finansów oraz wykonawcy z firm zewnętrznych, między innymi firmy KHS, głównego dostawcy linii. Wszystkim osobom zaangażowanym w te prace bardzo dziękujemy za ich wkład w rozwój Staropolanki – podkreślał wiceprezes zarządu Uzdrowisk Kłodzkich Łukasz Czech.

Komentarze

Zostaw swój komentarz