Dolny ŚląskVIDEO

Woda nasza powszednia – fascynujący żywioł i bezcenny skarb [VIDEO]

0

Wrocławskie Hydropolis to miejsce, które w nowoczesny sposób edukuje młodszych i starszych o tym jak ważną rolę w życiu naszej planety odgrywa woda.

Choć oceany pełnią kluczową rolę w filtrowaniu dwutlenku węgla to z każdym rokiem są coraz bardziej zanieczyszczone. Jest w nich masa plastiku, stare statki, a także umierająca rafa koralowa.

Hydropolis od wrocławskich historii wychodzi do problemów globalne, które – jeśli nie zostaną rozwiązane – mogą doprowadzić do katastrofy. W tej absolutnie unikatowej przestrzeni można znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań. Temat, jakim jest woda, opowiadany jest tutaj wielowątkowo. O tym, jak bardzo wiele inspirujących i atrakcyjnych prezentacji jest do zobaczenia w tym miejscu mówi nam Monika Domaradzka z wrocławskiego Hydropolis. Zobacz nasze video.

Woda może być żywiołem, ale też fascynuje swoimi tajemnicami. W naszej codzienności to coś naturalnego i oczywistego, Nie zdajemy sobie często sprawy, jak jest cenna i deficytowa. Po przejściu przez Hydropolis we Wrocławiu, można sobie uświadomić wartość i nabrać motywacji do tego, by nie zmarnować ani jednej kropli wody.

Dariusz Nowakowski

Komentarze

Zostaw swój komentarz