Przez dwa dni w Ziębicach gościli przedstawiciele stowarzyszenia byłych mieszkańców przedwojennych Ziębic, czyli Münsterberga.
Grupa blisko 30 osób składała się z kilku osób, które urodziły się w przedwojennych Ziębicach, ale głównie przybyli do nas potomkowie byłych mieszkańców miasta. Takie wizyty odbywają się co dwa lata i ich głównym punktem jest spotkanie ekumeniczne, które odbywa się na ziębickim cmentarzu. Tak było i tym razem: goście, przedstawiciele władz miasta i Zarządu Gminnego Związku Sybiraków złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze na pomnikach upamiętniających byłych mieszkańców, przy tablicy nagrobnej byłego burmistrza Rudolfa Junga, któremu miasto zawdzięcza wiele budowli i park miejski. Na koniec złożono kwiaty i zapalono znicze przed pomnikiem Zesłańców Sybiru. Na samym początku w Ratuszu goście zostali powitani przez burmistrza Mariusza Szpilarewicza, przewodniczącą Rady Miejskiej Agatę Sobków, radnego Jerzego Koprowskiego, sekretarza gminy Rafała Śledzia, dyrektora GCEiS Andrzeja Regnera i radnego sejmiku Adama Jaśnikowskiego. Na spotkaniu obecny był też dyrektor Aleksander Demidowicz z ziębickiego Masfrostu, który otrzymał od prezesa organizacji Herberta Müllera zdjęcia i kopie dokumentów związanych z historią fabryki konserw.
Byli münsterberczanie mieli okazję zapoznać się z niedawno wydaną książką pani Janiny Świderskiej o przedwojennych Ziębicach. Odwiedzili muzeum, bazylikę, Bramę Paczkowską, szkołę ponadpodstawową, niektórzy z gości odwiedzili też miejscowości, z których zostali wysiedleni ich przodkowie (zawitali m.in. do Pomianowa, Lubnowa, Henrykowa). Stowarzyszenie Byłych Mieszkańców Ziębic ma swoją siedzibę w urzędzie miasta w Bielefeld w dzielnicy Brackwede, gdzie znajduje się archiwum i muzeum poświęcone mieszkańcom i pamiątkom z Münsterberg. Podczas swojej ostatniej wizyty stowarzyszenie przekazało burmistrzowi Ziębic kopię pamiętnika Josepha Langera, wybitnego malarza i obywatela miasta. Obecnie ten pamiętnik jest opracowywany naukowo przez zespół pracujący pod kierunkiem doktora Adama Organistego i już niedługo zostanie wydany nakładem Fundacji Księstwa Ziębickiego.