Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego ze specjalizacją ekonomii menadżerskiej, absolwent podyplomowych studiów z Zarządzania w podmiotach leczniczych w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu – Mariusz Misiuna – uzyskał rekomendację komisji konkursowej na stanowisko dyrektora Specjalistycznego Szpitala im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu.

Pełniąca od sierpnia 2021 roku obowiązki dyrektora Szpitala Adriana Tomusiak nie brała udziału w konkursie, co było jej osobistą decyzją. Obowiązki związane z kierowaniem wałbrzyską lecznicą wykonuje od czasu odwołania wcześniejszej dyrektor, do czego doszło w połowie ubiegłego roku, co relacjonowaliśmy w naszym portalu. Zadania te pełnić będzie nadal do czasu objęcia funkcji przez dyrektora wybranego w przeprowadzonym konkursie.

Jak poinformowało biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego do konkursu na stanowisko dyrektora Specjalistycznego Szpitala im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu zgłosiło się 4 kandydatów. Komisja konkursowa po sprawdzeniu złożonych aplikacji konkursowych pod względem spełnienia wymogów formalnych przeprowadziła z 3 kandydatami rozmowy kwalifikacyjne. Aplikacja konkursowa jednej z osób kandydujących nie spełniła wymogów formalnych.

Wśród warunków stawianych kandydatom, poza wykształceniem wyższym, co najmniej 5-letnim stażem pracy na stanowisku kierowniczym lub ukończonymi studiami podyplomowych na kierunku zarządzanie wymagano wiedzy i doświadczenia w dziedzinie zarządzania szpitalami. Ponadto kandydaci, podczas rozmów indywidualnych prowadzonych przez komisję konkursową przedstawiali autorskie koncepcje zarządzania oraz strategie rozwoju Specjalistycznego Szpitala im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu.

Jak podano w komunikacie UMWD Mariusz Misiuna posiada wieloletnie doświadczenie w sektorze ochrony zdrowia. W swojej dotychczasowej pracy pełnił obowiązki Dyrektora Szpitala im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, kierował również Zespołem Opieki Zdrowotnej w Złotoryi – Szpitalem im. A. Wolańczyka. Jest absolwentem Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego ze specjalizacją ekonomii menadżerskiej oraz absolwentem podyplomowych studiów z Zarządzania w podmiotach leczniczych w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Obecnie jako członek zarządu Regionalnego Centrum Zdrowia oraz Lubmed zarządza działalnością szpitala oraz zespołu przychodni.

Teraz decyzja o zatwierdzeniu wyników konkursu należy do zarządu województwa dolnośląskiego. Spodziewać się jej należy już w niedługim czasie. Powinno to nie tylko w pełni ustabilizować pracę lecznicy, czemu nie służyły relacjonowane przez nasz portal perturbacje kreowane przez opozycyjne wobec władz województwa środowiska partyjne. Mimo merytorycznych odpowiedzi ze strony zarządu województwa i samych lekarzy, przez dłuższy czas krytykowano zmiany w pracy szpitala. W tle sprawy jest wypowiedzenie umowy o pracę z Romanem Szełemejem, który jest jednocześnie prezydentem Wałbrzycha. Przyczyną były nadal analizowane okoliczności wykonywania przez niego obowiązków lekarskich w szpitalu i związanych z tym wysokich apanaży. Zaledwie dwa dni temu, jak podało Radio Wrocław do prokuratury trafiło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w Wojewódzkim Szpitalu im. dr Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. Zawiadomienie złożyła dyrekcja lecznicy.
Foto: screen – zdrowie.walbrzych.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz