W ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości wsparcie otrzymały dwie szkoły prowadzone przez powiat wałbrzyski.

#LaboratoriaPrzyszłości to wspólna inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Program realizuje jeden z postulatów „Polskiego Ładu” i jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu kreatywnych i technicznych kompetencji przyszłości z tzw. „kierunków STEAM” obejmujących naukę, technologię, inżynierię, sztukę oraz matematykę. Szkoła, dzięki temu programowi ma bardziej angażować uczniów, a zajęcia mają sprzyjać odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań

W powiecie wałbrzyskim wsparcie po 30 tys. zł otrzymają Szkoła Podstawowa Specjalna SOSW w Nowym Siodle oraz Szkoła Podstawowa Specjalna MOS im. UNICEF w Walimiu. Środki te przeznaczone jest na zakup na zakup wyposażenia służącego uczniom do rozwijania kompetencji, takich jak współpraca, kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów czy znajomość nowych technologii.

Wysokość wsparcia dla szkoły uzależniona została od liczby uczniów. Uzyskane dofinansowanie stanowi 100% kosztów zadania zgodnie ze złożonymi przez szkoły wnioskami i przekazane zostało w całości z góry, bez konieczności wniesienia wkładu własnego. Jednym z warunków programu jest konieczność wydatkowania co najmniej 60% wsparcia otrzymanego przez szkołę do końca 2021 r., a nie więcej niż 40% – w 2022 r. Pieniądze zostaną wykorzystane na zakup wyposażenia podstawowego i dodatkowego z katalogu wyposażenia programu.

 

Program zainicjował w ubiegłym roku minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek. Na realizację programu w skali kraju przeznaczono ponad 1 mld zł. Poza powiatem wałbrzyskim, z  dofinansowania w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości uczestniczą także szkoły w: Stoszowicach, Kamieńcu Ząbkowickim, Wałbrzychu, Żarowie, Świebodzicach, Bielawie, Nowej Rudzie, Jedlinie-Zdroju, Strzegomiu, Świdnicy, Boguszowie-Gorcach, Jaworzynie Śląskiej, Dusznikach-Zdroju, Radkowie, Kłodzku, Piławie Górnej, Ciepłowodach, Lądku-Zdroju, Bystrzycy Kłodzkiej, Kudowie-Zdroju, Mieroszowie, Stroniu Śląskim, Ziębicach, Marcinowicach, Głuszycy, Ząbkowicach Śląskich, Łagiewnikach, Bardzie, Szczawnie-Zdroju, Dobromierzu, Szczytnej, Polanicy-Zdroju, Złotym Stoku.

Komentarze

Zostaw swój komentarz