Projekt skierowany jest do młodzieży oraz osób dorosłych i bazuje na rozwoju mocnych stron.
Już we wtorek 12 listopada w Jeleniej Górze rozpocznie się cykl bezpłatnych warsztatów pod hasłem „Tożsamość Mocy”. Uczestnicy warsztatów pod okiem doświadczonej trenerki rozwoju osobistego, będą mieli okazję m.in. budować swoje kompetencje osobiste, pracować nad motywacją, rozwijać swoje talenty czy poznać metody budowania wspierającej relacji rodziców
z dziećmi.
Bezpłatne warsztaty Tożsamość Mocy, to inicjatywa skierowana do mieszkańców Jeleniej Góry, którzy szukają okazji do własnego rozwoju i wartościowego spędzenia czasu, wśród inspirujących osób. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla młodzieży jak i osób dorosłych. Projekt obejmować będzie trzy grupy cyklicznych spotkań, zgodnie z tematyką i planem:
- Wokół Talentów Jelenia Góra – dla pasjonatów talentów Gallupa – drugi wtorek miesiąca, godz. 18.00-19.00;
- Przyszłość w mojej mocy – dla młodzieży – drugi czwartek miesiąca godz. 17.00 -18.00;
- Mocny rodzic / mocne dziecko – jak zbudować efektywność osobistą – dla rodziców oraz wszystkich osób dorosłych – drugi czwartek miesiąca godz. 18.30 – 19.30.
Ideą projektu Tożsamość Mocy jest wszechstronny rozwój osobisty uczestników poprzez bazowanie na ich mocnych stronach. Jego autorką jest Izabela Żurawicka, socjolog i doświadczona trenerka rozwoju osobistego.
Proces samopoznania i samodoskonalenia prowadzi do bardziej spełnionego i celowego życia. Chodzi o odblokowanie swojego potencjału, przełamanie ograniczających przekonań i stanie się najlepszą wersją siebie – tak opisuje krótko cel warsztatów ich prowadząca Izabela Żurawicka z Natura Talentów.
Uczestnicy różnych grup warsztatowych będą mieli okazję uzyskać cenne spostrzeżenia na temat swojej tożsamości i rozpocząć pracę m.in. nad wykorzystaniem własnego potencjału, umiejętnościami rozumienia i odnajdywania się w interakcjach społecznych i poprawą komunikacji z otoczeniem, wzmocnieniem motywacji i zaangażowania, budowaniem zrozumienia w relacjach młodzieży z dorosłymi, wspieraniem więzi rodzic – dorastające dziecko, rozwijaniem własnych talentów czy wzmacnianiem skuteczności, sprawczości oraz swoich mocnych stron.
- Zajęcia odbywać się będą w każdy drugi wtorek i czwartek miesiąca, w lokalu 10/75 w Nowym Rynku.
- Pierwsze z nich zaplanowano już na 12 listopada, a następnie 14 listopada. Celem pierwszego spotkania będzie przedstawienie założeń projektu oraz zintegrowanie jego celów z potrzebami uczestników.
- Warsztaty są bezpłatne, ale wymagają wcześniejszych zapisów. Można ich dokonywać poprzez formularz internetowy: https://forms.gle/duyvjFty426zDe9T7
LOKAL 10/75 to przestrzeń, w której młodzi ludzie będą mogli regularnie brać udział w cyklu inspirujących wydarzeń artystycznych. Miejsce to powstało we współpracy Otwartej Papierni, będącej oddolną inicjatywą oraz galerii Nowy Rynek, by dać lokalnej młodzieży okazję do rozwijającego spędzania czasu, edukacji czy spotkań ze sztuką.
Bardzo cieszymy się, że możemy zaprosić mieszkańców Jeleniej Góry do udziału w kolejnym już rozwijającym projekcie, w naszym LOKALU 10/75. Tym razem wspólnie będziemy budować „społeczność mocy”. Jesteśmy przekonani, że za sprawą doświadczonej mentorki, projekt wniesie w życie uczestników wiele wartości – mówi dyrektor galerii Nowy Rynek Ewa Hiller.
Izabela Żurawicka specjalizuje się w obszarze budowania kompetencji społecznych na podłożu naturalnych talentów. Prowadzi szkolenia indywidualne i grupowe. Pomaga uczestnikom uzyskać bezcenne spostrzeżenia na temat ich tożsamości, mocnych stron oraz potencjalnych przeszkód. Dzięki pozyskanej jasności mogą opracować skuteczniejsze strategie i działania, które pozwolą w pełni wykorzystać ich potencjał. Jej misją życiową jest prowadzenie ludzi do samoświadomości poprzez odkrycie, docenienie i rozwijanie naturalnych talentów, a jednym z ulubionych cytatów słowa Marii Curie-Skłodowskiej „Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć”. Iza głęboko wierzy w siłę zrozumienia, które będąc jedną z podstawowych potrzeb człowieka jest drogą do spełnionego życia, udanych relacji i odważnego działania. Zrozumienie stanowi jej zdaniem fundament Tożsamości Mocy. Pragnie, by każdy uczestnik projektu potrafił budować życie na tym solidnym gruncie, a pragnienie to, jest dla niej główną siłą napędową do realizowania projektu. Izabela Żurawicka jest mamą dwójki dorosłych już dzieci i pasjonatką górskich wędrówek. Istnieją trzy szczególne miejsca, w których naprawdę uwielbia przebywać, a są to: biblioteka, sala szkoleniowa i górski szlak.
Relacja: Katarzyna Kostka