• Ostatnie dni przyniosły kilka poważnych w skutkach zdarzeń na drogach Dolnego Śląska, między innymi w powiecie świdnickim. Policjanci obsługujący te tragiczne w skutkach wypadki wstępnie stwierdzili, że sytuacji tych prawdopodobnie można byłoby uniknąć.

13 godzin… Dokładnie tyle potrzebowali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, aby ustalić dane osobowe, namierzyć i zatrzymać mężczyznę oraz kobietę, mogących mieć związek z poważnym w skutkach zdarzeniem drogowym. Do tej sytuacji doszło około godz. 4:20 w Świdnicy. Na jednej z głównych ulic potracony został pieszy, a kierowca po zaistnieniu zdarzenia odjechał nie udzielając pomocy poszkodowanemu i niestety 60-latek zmarł.

Policjanci odnaleźli także i zabezpieczyli pojazd, którym się przemieszczali, a teraz dalsze czynności z udziałem 22-letniego mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego oraz jego 17-letniej znajomej, prowadził będzie już prokurator. Od szczegółowych ustaleń mających na celu odtworzenie przebiegu tego zdarzenia, zależeć będą teraz ich dalsze losy.

Być może zabrakło rozsądku i rozwagi, a jak wszyscy wiemy nadmierna prędkość w połączeniu z zimowymi warunkami pogodowymi, to nie jest dobre zestawienie. Kierujący w nieustalonych okolicznościach potrącił osobę pieszą i nie udzielając pomocy odjechał.

Policjanci apelują ponownie o rozsądek i rozwagę podczas przemieszczania się pojazdami. Każda osoba siedząca za kierownicą musi mieć świadomość, że prowadząc samochód, odpowiada nie tylko za swoje życie. Ponosi również odpowiedzialność za życie i zdrowie innych między innymi pasażerów oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego. Dlatego tak ważna jest koncentracja, trzeźwość oraz nieprzecenianie swoich umiejętności prowadzenia pojazdu. Pamiętajmy – wolniej znaczy bezpieczniej!

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz