• Około godz.15. na ulicy Władysława Sikorskiego w Świdnicy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zauważyli pieszego, który nie stosował się do obowiązku zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej.

Funkcjonariusze podjęli interwencję wobec pieszego, który nie stosował się do obowiązku zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Mężczyzna został wylegitymowany i wtedy okazało się, że jest poszukiwany do obycia kary pozbawienia wolności.

W trakcie wykonywanych przez mundurowych czynności wyszło na jaw, że 30-letni mieszkaniec Wałbrzycha jest poszukiwany do odbycia zaległej kary 2 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i już trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe miesiące. Za niestosowanie się do obowiązujących w związku z epidemią koronawirusa obostrzeń otrzymał mandat karny.

  • Innego dnia, tuż po godz. 8. rano policjanci ze świdnickiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę.

Kierujący samochodem osobowym 41-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego został zatrzymany do kontroli drogowej na jednej z ulic Świdnicy, gdzie przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h. Na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. 41-latek stracił prawo jazdy. Mężczyzna został również ukarany mandatem, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych.

Policjanci kolejny raz apelują o ostrożną i rozważną jazdę. Mundurowi przypominają, że to nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Poprzez: KPP Świdnica

Komentarze

Zostaw swój komentarz