Nakładem Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach, dzięki finansowemu wsparciu Gminy Ziębice, ukazała się właśnie książka autorstwa Aurelii Przybył pt. „Dawni mieszkańcy Ziębic pochodzenia żydowskiego”.

Obszerna, bogato ilustrowana i udokumentowana praca będąca efektem wielu lat studiów autorki pokazuje dzieje ziębickich Żydów w trzech częściach: Nostalgiczny projekt – działania realizowane przez uczniów ziębickiego gimnazjum; Historia – ukazująca dzieje ziębickich Żydów oraz Wspomnienia – oparte w dużej mierze na bogatej korespondencji pomiędzy autorką a emigrantami pochodzenia żydowskiego.

Niestety obecna sytuacja epidemiczna uniemożliwiła szerszą promocję książki i możliwość spotkania z autorką i jej bohaterami. Książkę, pomimo czasowego zamknięcia, można nabyć w cenie 23 zł w ziębickim muzeum. W celu zakupu książki prosimy, w dni powszednie w godzinach od 8:00 do 15:00 o zadzwonienie do drzwi muzeum i poczekanie. Pracownik muzeum dokona sprzedaży bez konieczności wchodzenia do muzeum. Preferujemy płatności bezgotówkowe. Zapraszamy!

Komentarze

Zostaw swój komentarz