Sudeckie Fakty

WIDEO

WYWIAD

BLOGI

SZUKAJ

Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
1 °c
Wałbrzych
3 ° pon.
3 ° wt.
4 ° śr.
  • AKTUALNOŚCI
  • TWÓJ POWIAT
    • Ząbkowice Śląskie
    • Kłodzko
    • Dzierżoniów
    • Świdnica
    • Wałbrzych
    • Jelenia Góra
  • DZIEJE SIĘ
  • SPORT
  • KULTURA
  • Dolny Śląsk
  • AKTUALNOŚCI
  • TWÓJ POWIAT
    • Ząbkowice Śląskie
    • Kłodzko
    • Dzierżoniów
    • Świdnica
    • Wałbrzych
    • Jelenia Góra
  • DZIEJE SIĘ
  • SPORT
  • KULTURA
  • Dolny Śląsk
Sudeckie Fakty
Home Ząbkowice Śląskie

Szczęście komunikacji [FOTO ALBUM]

Info Zabkowice4YOU przez Info Zabkowice4YOU
22 października 2016
w Ząbkowice Śląskie, Aktualności
0

„Czy wystarczy mówić poprawnie?” „Dyskurs jako przekazywanie przekonań i forma społecznej interakcji”. „Jak stworzyć słownik?” Tak brzmiały główne wątki wykładu i warsztatów, które dr Agnieszka Małocha-Krupa z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego przeprowadziła wczoraj w ząbkowickim Liceum Ogólnokształcącym w ramach XIX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Program tegorocznej edycji imprezy edukacyjnej po raz pierwszy zawierał panel humanistyczny, a hasłem wiodącym było tytułowe „Szczęście komunikacji”.

Nauczycielki języka polskiego oraz uczennice i uczniowie byli bardzo zainteresowani kilkugodzinnymi zajęciami. Zarówno tematyka, jak i praktyczne zastosowanie informacji, jakimi dzieliła się prelegentka z uczestnikami warsztatów i wykładu, oraz forma prezentacji skutecznie przyciągały uwagę słuchających. Najpierw wszyscy mogli przekonać się, iż

język polski podlega dynamicznym zmianom.

Jednym z przejawów tego zjawiska jest rosnące znaczenie sieciowych (a więc lokowanych w internecie) zbiorów informacji o zasadach poprawności językowej i nowo powstających słowach. Prowadząca tę część zajęć zachęcała licealistów do bieżącego weryfikowania podawanych informacji poprzez smartfony. Młodzież błyskawicznie przekonała się, że zasoby sieciowe są przestrzenią, w której można znajdować oraz umieszczać treści tworzące powszechnie dostępne „podręczniki” i „słowniki” języka polskiego. Zaletą owych wirtualnych księgozbiorów jest łatwość sięgania po ich zawartość, ale też interaktywność. Użytkownicy mogą bowiem weryfikować i wzbogacać tak funkcjonujące źródła wiedzy. Młodzi byli też zachęcani do samodzielnego tworzenia słowników w oparciu o własne doświadczenia w zakresie obserwacji języka polskiego i jego przemian.

szczescie-komunikacji-2
szczescie-komunikacji-1
szczescie-komunikacji-3

szczescie-komunikacji-4
szczescie-komunikacji-5
szczescie-komunikacji-6

szczescie-komunikacji-7
szczescie-komunikacji-8
szczescie-komunikacji-9

szczescie-komunikacji-10
szczescie-komunikacji-12
szczescie-komunikacji-11

szczescie-komunikacji-13
szczescie-komunikacji-14
szczescie-komunikacji-15

szczescie-komunikacji-16
szczescie-komunikacji-17
szczescie-komunikacji-18

szczescie-komunikacji-19
szczescie-komunikacji-20
szczescie-komunikacji-21

szczescie-komunikacji-22
szczescie-komunikacji-23

W drugiej części panelu humanistycznego, będącej wykładem połączonym z prezentacją multimedialną, dr Agnieszka Małocha-Krupa omawiała tzw. „maksymy” dobrej komunikacji. Jak bowiem zauważyła, „poprawne mówienie i pisanie” w języku ojczystym jest jedynie podstawą przekazywania i wymiany informacji, poglądów czy idei między ludźmi. Mowa więc była o maksymach: ilości, sposobu, odniesienia i jakości. Ta ostatnia zasada jest szczególnie istotna, bo wyraża przekonanie, iż racją dla przekazywania informacji jest jej prawdziwość. Na przykład

nie należy mówić tego, o czym sądzimy,

iż nie jest prawdą.

Inny zestaw „maksym” zawiera jeszcze bardziej szczegółowe wskazania, jakimi warto kierować się w sferze komunikacji. Te reguły to: takt (działaj na korzyść innych), wielkoduszność (nie zabiegaj o własne korzyści), aprobata (krytykuj raczej siebie niż innych), skromność (nie chwal się), zgodność (dąż do zgody), zrozumienie (okazuj sympatię). Wykładowczyni skoncentrowała się na problemie wykluczania osób czy grup ludzi z dyskusji ze względu na coś, co te osoby odróżnia. Jej zdaniem rośnie w Polsce znaczenie tzw. dyskursu równościowego w komunikacji społecznej. Cytując opinię jednego z językoznawców europejskich, iż dyskurs to „przekazywanie przekonań, forma społecznej interakcji, a także sposób powiązania form językowych, komunikacji i interakcji ze społecznym kontekstem”, mówczyni poruszyła zagadnienie znaczników płciowych w mowie i piśmie. Podając przykłady „ukrywania” kobiecości w słowach i zwrotach wskazujących na męskość, ujawniła tezę, że w „okresie PRL-u” nadmiernie akcentowano żeńskie końcówki w nazwach zawodów czy tytułów, niekiedy nawet narzucając je. Było to odzwierciedleniem ówczesnej ideologii nakierowanej na specyficznie pojmowaną równość kobiet i mężczyzn. Społeczeństwo reagowało najczęściej na te naciski odmową, podtrzymując styl męski, który traktowano jako bardziej prestiżowy. Współczesną pochodną tych mechanizmów jest tendencja do nieakcentowania odrębności płciowej w nazwiskach, określeniach profesji czy pozycji społecznych kobiety. Przeciwstawia się temu ideologia feminizmu, która jednak skłania do używania nienaturalnych lub kłopotliwych określeń. W tym językowym tyglu zbyt często – według pani doktor – tracimy z pola widzenia bogactwo języka polskiego, w którym tradycyjnie funkcjonowało wiele nazw z brzmieniem jednoznacznie wskazującym na płeć. Odrębnym czynnikiem, mającym regulować „płciowość” języka, są wskazania Unii Europejskiej. Jej właściwe organy systematycznie przekazują rządom zalecenia odnoszące się do tych kwestii. Dotyczą one szczególnie motywowania do używania nieseksistowskiego języka w środkach masowego przekazu, w działalności administracji publicznej i oświacie. W tej sekwencji piątkowego spotkania był czas na pytania i dyskusję, co świadczyło o zainteresowaniu problematyką wykładu.

szczescie-komunikacji-24
szczescie-komunikacji-25
szczescie-komunikacji-26

szczescie-komunikacji-27
szczescie-komunikacji-28
szczescie-komunikacji-29

szczescie-komunikacji-31
szczescie-komunikacji-30
szczescie-komunikacji-32

szczescie-komunikacji-33
szczescie-komunikacji-34
szczescie-komunikacji-35

szczescie-komunikacji-36
szczescie-komunikacji-38
szczescie-komunikacji-37

szczescie-komunikacji-54
szczescie-komunikacji-66
szczescie-komunikacji-52

szczescie-komunikacji-40
szczescie-komunikacji-41
szczescie-komunikacji-42

szczescie-komunikacji-43
szczescie-komunikacji-44
szczescie-komunikacji-47

szczescie-komunikacji-45
szczescie-komunikacji-46
szczescie-komunikacji-48

szczescie-komunikacji-57
szczescie-komunikacji-59
szczescie-komunikacji-56

szczescie-komunikacji-50
szczescie-komunikacji-53
szczescie-komunikacji-58

szczescie-komunikacji-60
szczescie-komunikacji-61
szczescie-komunikacji-62

szczescie-komunikacji-63
szczescie-komunikacji-64
szczescie-komunikacji-65

szczescie-komunikacji-67
szczescie-komunikacji-68
szczescie-komunikacji-69

szczescie-komunikacji-70
szczescie-komunikacji-72
szczescie-komunikacji-71

szczescie-komunikacji-73
szczescie-komunikacji-74
szczescie-komunikacji-75

szczescie-komunikacji-76
szczescie-komunikacji-77
szczescie-komunikacji-78

szczescie-komunikacji-79
szczescie-komunikacji-80
szczescie-komunikacji-81

szczescie-komunikacji-82
szczescie-komunikacji-83
szczescie-komunikacji-84

szczescie-komunikacji-51
szczescie-komunikacji-85

Dr Agnieszka Małocha-Krupa, przedstawiając licealistkom i licealistom opisane wyżej zagadnienia nawiązała do

wydanego pod jej redakcją w 2015 r. „Słownika nazw żeńskich polszczyzny”. W zespole zbierającym hasła w pierwszym tego typu polskim leksykonie pracowała absolwentka Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich – mgr Marta Śleziak,

obecnie doktorantka w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Ze względów osobistych nie mogła przybyć na spotkanie w swojej macierzystej szkole, ale – wedle opinii pani doktor – jest bardzo pracowitą i utalentowaną badaczką polszczyzny. Blisko 700-stronicowy, zawierający ponad 2100 artykułów hasłowych, słownik w unikalny sposób przybliża tzw. „feminatywy”, czyli nazwy żeńskie znane w języku polskim. Inną książką w dorobku zespołu naukowego, którym kieruje wykładowczyni, jest „Równościowy savoire-vivre w tekstach publicznych” – pozycja wydana w 2013 r.

Część trzecia humanistycznego panelu Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w Ząbkowicach Śląskich to miła ceremonia wręczenia nagród i dyplomów dla uczennic i uczniów, którzy brali udział w przeprowadzonym wcześniej Konkursie wiedzy o współczesnej polszczyźnie. Najwyższe noty uzyskały kolejno: Dorota Świątek, Simona Burtka, Daria Pawełek, Nikola Wytwer. Nagrodami były książki naukowe z osobistymi dedykacjami prof. Jana Miodka. Dyplomy za udział otrzymali: Dominika Pakuła, Mikołaj Zapotoczny, Katarzyna Klisiewicz, Paweł Żak, Agnieszka Kurowska, Katarzyna Kulaczenko, Karolina Kret, Krystian Lorenz, Karolina Kiełb, Natalia Sęk, Dagmara Czyż, Łukasz Szypuła, Oskar Kudas, Karolina Zarówny, Katarzyna Grabas, Marta Piwowar, Wiktoria Noszczak, Julia Olbrecht, Karolina Wolanin, Paulina Prostko, Amelia Działak i Oliwia Sieradzka. Laury uczestnikom konkursu wręczyli prof. Kazimierz Orzechowski oraz dr Agnieszka Małocha-Krupa, którzy gratulowali uczennicom i uczniom, a także dziękowali polonistkom za udany przebieg humanistycznej sesji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w Ząbkowicach Śląskich. Na ręce Magdaleny Kotowicz, Jolanty Depczyńskiej i Urszuli Zachary przekazali wspomniane wyżej publikacje naukowe Uniwersytetu Wrocławskiego. Dzień zakończył się wspólnym pamiątkowym zdjęciem i nieformalnymi rozmowami.

Być może wśród licealistek i licealistów

są przyszli uniwersyteccy humaniści i językoznawcy.

szczescie-komunikacji-87
szczescie-komunikacji-89
szczescie-komunikacji-86

szczescie-komunikacji-88
szczescie-komunikacji-90
szczescie-komunikacji-91

szczescie-komunikacji-92
szczescie-komunikacji-93
szczescie-komunikacji-94

szczescie-komunikacji-95
szczescie-komunikacji-96
szczescie-komunikacji-97

szczescie-komunikacji-98
szczescie-komunikacji-99
szczescie-komunikacji-100

szczescie-komunikacji-101
szczescie-komunikacji-103
szczescie-komunikacji-105

szczescie-komunikacji-106
szczescie-komunikacji-107
szczescie-komunikacji-108

szczescie-komunikacji-109
szczescie-komunikacji-110
szczescie-komunikacji-111

szczescie-komunikacji-112
szczescie-komunikacji-102
szczescie-komunikacji-104

szczescie-komunikacji-113
szczescie-komunikacji-114
szczescie-komunikacji-115

szczescie-komunikacji-116
szczescie-komunikacji-117
szczescie-komunikacji-118

szczescie-komunikacji-119
szczescie-komunikacji-121
szczescie-komunikacji-123

szczescie-komunikacji-124
szczescie-komunikacji-126
szczescie-komunikacji-127

szczescie-komunikacji-122
szczescie-komunikacji-120
szczescie-komunikacji-125

szczescie-komunikacji-128
szczescie-komunikacji-129
szczescie-komunikacji-130

szczescie-komunikacji-131
szczescie-komunikacji-133
szczescie-komunikacji-134

szczescie-komunikacji-132
szczescie-komunikacji-135
szczescie-komunikacji-139

szczescie-komunikacji-138
szczescie-komunikacji-137
szczescie-komunikacji-136

Tagi: edukacjaspołeczeństwomedia
UdostępnijUdostępnij
Poprzedni wpis

Słowiańska moc

Następny wpis

Pamięci górniczego trudu

Następny wpis

Pamięci górniczego trudu

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze

  • Popularne
  • Komentowane
  • Najnowsze
Bohater tragicznych czasów

Bohater tragicznych czasów Henryk Szwejcer czy Unia Europejska – jak wałbrzyscy radni zdecydują o patronie roku 2024? [OPINIA]

5 grudnia 2023
Zmarł ks Stanisław Saryczew

Zmarł ks. Stanisław Saryczew / AKTUALIZACJA

8 grudnia 2023
Wszystko co w cywilizacji kochamy

„Wszystko, co w cywilizacji kochamy, jest produktem ludzkiej inteligencji” – „sztuczna inteligencja” to utopia czy dystopia?

26 listopada 2023
Będzie ślizganie pod chmurką

Będzie ślizganie pod chmurką – rusza lodowisko w Bielawie

30 listopada 2023

Sekcja Rowerów Górskich MTB Juniors Team

1
Rotmistrz Witold Pilecki patronem obwodnicy Wałbrzycha? – taka decyzja byłaby „oddaniem hołdu jednemu z największych współczesnych bohaterów”

Rotmistrz Witold Pilecki patronem obwodnicy Wałbrzycha? – taka decyzja byłaby „oddaniem hołdu jednemu z największych współczesnych bohaterów”

3
17 gmin wybuduje 900 mieszkań – dzięki wsparciu Krajowego Zasobu Nieruchomości powołano „SIM Sudety”

17 gmin wybuduje 900 mieszkań – dzięki wsparciu Krajowego Zasobu Nieruchomości powołano „SIM Sudety”

2
Przetarg na S8 Ząbkowice Śląskie

Przetarg na S8 Ząbkowice Śląskie – Bardo ogłoszony – są także wyniki przetargów na S8 Wrocław – Jordanów Śląski [VIDEO]

4
Muzyka przywracana do życia

Muzyka przywracana do życia – „Delicious”

9 grudnia 2023
Paweł Domagała

Paweł Domagała – „Narnia Tour”

9 grudnia 2023
Co by było gdyby

Co by było, gdyby – „Bił sobie Andrzej”

9 grudnia 2023
Czas weryfikuje rzeczywistość

Czas weryfikuje rzeczywistość – „EmigranTKi”

9 grudnia 2023

Reklama

Timcatering.pl

Ostatnie aktualności

Muzyka przywracana do życia
Aktualności

Muzyka przywracana do życia – „Delicious”

9 grudnia 2023
Paweł Domagała
Jelenia Góra

Paweł Domagała – „Narnia Tour”

9 grudnia 2023
Co by było gdyby
Wałbrzych

Co by było, gdyby – „Bił sobie Andrzej”

9 grudnia 2023
Czas weryfikuje rzeczywistość
Kłodzko

Czas weryfikuje rzeczywistość – „EmigranTKi”

9 grudnia 2023
Poszukiwacze nieznanego
Dzierżoniów

Poszukiwacze nieznanego – „Trio Okazjonalne”

9 grudnia 2023
Sceniczny performance
Świdnica

Sceniczny performance – „Co widzę w niej”

9 grudnia 2023

SudeckieFakty.pl - wiarygodne informacje obejmujące powiaty: wałbrzyski, świdnicki, dzierżoniowski, ząbkowicki i kłodzki, jeleniogórskie oraz Dolny Śląsk. Sprawdzone fakty i wyraziste opinie.

Polityka Prywatności

sudeckiefakty

sudeckiefakty
Od pewnego czasu narasta świadomość współobec Od pewnego czasu narasta świadomość współobecności obok ludzi tego, co powszechnie określa się mianem „sztucznej inteligencji” (ujmowanej skrótem AI od angielskiej nazwy „artificial intelligence”). Pojawia się pytanie, czy inteligencja to wszystko, czym jest człowiek. Ustalenie odpowiedzi jest zadaniem naglącym, jeśli nie ma się okazać, że obok niestworzonej przez nas natury władzę nad ludźmi może mieć technologia wytworzona przez człowieka.
✍️➡️ https://sudeckiefakty.pl/wszystko-co-w-cywilizacji-kochamy-jest-produktem-ludzkiej-inteligencji-sztuczna-inteligencja-to-utopia-czy-dystopia/
#sztucznainteligencja #ai #inteligencja #ludzkainteligencja #ludzie #człowiek #postęp #rozwój #technologia #technologiacyfrowa #cyfryzacja #cywilizacja #maxtegmark #życie30 #bliżejsłowa #dobraksiążka
Henryk Szwejcer urodził się 22 marca 1886 r. w S Henryk Szwejcer urodził się 22 marca 1886 r. w Sosnowcu. Z zawodu był bankierem i przemysłowcem. Brał udział w powstaniach śląskich oraz obronie Warszawy we wrześniu 1939 r. W czasie okupacji niemieckiej należał do Związku Walki Zbrojnej Armii Krajowej posługując się pseudonimem „Słowikowski”. Po zakończeniu działań wojennych objął funkcję dyrektora Zjednoczenia Przemysłu Węglowego w Wałbrzychu. 3 grudnia 1948 r. został aresztowany wraz ze swoimi współpracownikami: Władysławem Czarneckim i Heinrichem Gerlichem, przez funkcjonariuszy Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego we Wrocławiu, pod zarzutem przygotowywania spisku oraz sabotażu gospodarczego. W trakcie śledztwa został poddany torturom, którymi wymuszono przyznanie się do winy. Wojskowy Sąd Rejonowy we Wrocławiu wyrokiem z 28 maja 1949 r. skazał Szwejcera na karę śmierci, którą wykonano przez rozstrzelanie 14 lipca 1949 r. w Więzieniu nr 1 we Wrocławiu przy ul. Kleczkowskiej. Szczątki Henryka Szwejcera zostały odnalezione w wyniku prac poszukiwawczych prowadzonych przez IPN w kwietniu 2012 r. na terenie cmentarza Osobowickiego we Wrocławiu. Wręczenie noty identyfikacyjnej dla rodziny nastąpiło 1 grudnia 2023 r. w Belwederze. 
✍️➡️ https://sudeckiefakty.pl/bohater-tragicznych-czasow-henryk-szwejcer-czy-unia-europejska-jak-walbrzyscy-radni-zdecyduja-o-patronie-roku-2024-opinia/ 
#henrykszwejcer #samorządterytorialny #radamiejska #radamiejskawalbrzycha #radniwałbrzycha #polityka #politykahistoryczna #wałbrzych #jerzylanger
Figurki na rycerskim szlaku w Kamiennej Górze zac Figurki na rycerskim szlaku w Kamiennej Górze zaczęły się pojawiać w 2021 r. Rycerz – saksofonista „usiadł sobie” na parapecie popularnej kawiarni „Lotos” w centrum Kamiennej Góry.
✍️➡️ https://sudeckiefakty.pl/rycerz-saksofonista-kolejna-figurka-ociepla-wizerunek-kamiennej-gory/ 
#rycerze #rycerzekamiennagora #kamiennagóra #atrakcjaturystyczna #ciekawostka
Piotr Zieliński gra we Włoszech od 2011 r., gdy Piotr Zieliński gra we Włoszech od 2011 r., gdy zaczął grę w klubie Udinese Calcio za około 100 tys. euro z Zagłębia Lubin. Łącznie zagrał 19 meczów, w których zanotował dwie asysty. W latach 2014 – 2016 był wypożyczony do Empoli, dla którego strzelił pięć goli i zanotował siedem asyst w 66 spotkaniach. Od lata 2016 r. Zieliński jest zawodnikiem Napoli, które zapłaciło za jego grę 16 mln euro. Zagrał tu niemal 350 meczów i wpisał do portfolio 50 goli i 46 asyst. Poprzedni sezon Napoli zakończyło z mistrzostwem Włoch 
✍️➡️ https://sudeckiefakty.pl/napiecie-rosnie-wokol-pilkarza-po-raz-drugi-w-tym-roku-piotr-zielinski-zmieni-barwy-klubowe/
#sport #piłkanożna #piotrzielinski #piotrzieliński #piłkarz
Wybudowana z początkiem XIX wieku wieża, która Wybudowana z początkiem XIX wieku wieża, która najpierw była obiektem zamieszkanym, a potem uległa zawaleniu, znów będzie zdobić panoramę Wzgórz Włodzickich. Chodzi o odtworzenie romantycznej ruiny w Bożkowie.
✍️➡️ https://sudeckiefakty.pl/romantyczna-wieza-na-wzgorzu-grodziszcze-znow-bedzie-zdobic-panorame-bozkowa/
#wieża #romantycznawieża #bożków #zabytek #zabytekarchitektury #rewitalizacja #grodziszcze #wzgorzawlodzickie #gminanowaruda #turystyka #krajobraz
Łączna długość powstającej drogi to prawie 1 Łączna długość powstającej drogi to prawie 12 km, a wartość całego projektu to ponad 174 mln zł, z czego przeszło 135 mln zł pochodzi ze środków unijnych. Dzisiaj otwarto drugi odcinek obwodnicy Dzierżoniowa, od dwóch lat czynny jest odcinek pierwszy, a budowa trzeciego ruszy wiosną 2024 r. Nowa droga jest potrzebna mieszkańcom miasta i podróżującym.
✍️➡️ https://sudeckiefakty.pl/3-kilometry-nowej-drogi-drugi-etap-budowy-obwodnicy-dzierzoniowa-zakonczony/ 
#obwodnica #obwodnicadzierzoniowa #drogawojewódzka382 #szlaksudecki #dzierżoniów #samorząd #dolnyśląsk #inwestycja
Muzyka przywracana do życia

Muzyka przywracana do życia – „Delicious”

9 grudnia 2023
Paweł Domagała

Paweł Domagała – „Narnia Tour”

9 grudnia 2023
Co by było gdyby

Co by było, gdyby – „Bił sobie Andrzej”

9 grudnia 2023
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • AKTUALNOŚCI
  • TWÓJ POWIAT
    • Ząbkowice Śląskie
    • Kłodzko
    • Dzierżoniów
    • Świdnica
    • Wałbrzych
    • Jelenia Góra
  • DZIEJE SIĘ
  • SPORT
  • KULTURA
  • Dolny Śląsk

© 2022 SudeckieFakty.pl

Po zapoznaniu się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane
w taki sposób jaki został omówiony w regulaminie oraz niniejszej polityce (https://sudeckiefakty.pl/cookies)

PRZEJDŹ DO SERWISU
Manage consent

Privacy Overview

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Necessary
Always Enabled
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
Non-necessary
Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.
SAVE & ACCEPT