„Sygnał miłosierdzia” – to koncert uwielbienia w uroczystość Bożego Ciała Wierzymy, że przez muzykę, świadectwo, wspólnotę i Słowo każdy doświadczy tchnienia i mocy Najwyższego. Fala uwielbienia Boga w Najświętszym Sakramencie rozlewa się po całej Polsce, bo Bóg jest godzien wszelkiej chwały.

Tak piszą inicjatorzy wydarzenia, jakie będzie miało miejsce dzisiaj w Nowej Rudzie-Słupcu. Po raz pierwszy „Sygnał miłosierdzia” odbył się w 2018 r., a animatorem modlitewnego śpiewania jest nadal ks. proboszcz Krzysztof Iwaniszyn.

Uroczystość Bożego Ciała jest dla katolików dobrą okazją do publicznego wyrażenia wiary w obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Przed południem uroczyste procesje ulicami wsi i miast. małe dziewczynki sypiące kwiaty przed Panem Jezusem, dziewczyny i młodzi chłopcy, rodzice i dziadkowie, baldachim, sztandary i chorągwie, figury i feretrony. Wszyscy i wszystko ze względu na Pana Jezusa. Aby zobaczył nas, aby zobaczył miejsca w których mieszkamy i pracujemy, aby nas pobłogosławił! A wieczorem: „Sygnał Miłosierdzia”. Narrację koncertu tworzą bowiem zarówno wspaniałe hymny i pieśni chwały te tradycyjne, jak i napisane współcześnie przez nasze pokolenie – czytamy w serwisie internetowym organizatorów.

„Sygnał miłosierdzia” – koncert uwielbieniowy – czwartek – 3 czerwca 2021 – godz. 19:00 – Centrum Turystyczno-Sportowe – Nowa Ruda-Słupiec – organizatorem wydarzenia jest parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie-Słupcu – przewiduje się maksymalnie obecność 800 osób na miejscu – wydarzenie będzie transmitowane na platformie YouTube – kliknij TUTAJ, aby obejrzeć lub na poniższą GRAFIKĘ

 

Komentarze

Zostaw swój komentarz