• Kierownik Posterunku Policji w Niemczy wraz z dzielnicowym udali się na miejsce zgłoszonej interwencji domowej. W trakcie jej przeprowadzania uwagę funkcjonariuszy przyciągnęła poświata lampy ultrafioletowej z uchylonej szafy.

Doświadczenie i policyjna intuicja nie pozwoliły pozostawić takiej sytuacji bez reakcji. Sprawdzenie mebla zazwyczaj przeznaczonego do przechowywania odzieży miało zupełnie inne zastosowanie. Mundurowi wewnątrz ujawnili uprawę konopi. Policjanci zabezpieczyli 3 krzewy, z której można było uzyskać blisko 264 porcje narkotyku oraz sprzęt do jego uprawy.

30-letni mężczyzna został zatrzymany, a na miejscu przeprowadzono szereg czynności procesowych.  W świetle obowiązujących przepisów za posiadanie i uprawę narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  • Dyżurny dzierżoniowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na klatce bloku jednego z dzierżoniowskich osiedli, grupuje się młodzież. Funkcjonariusze udali się we wskazane miejsce.

Zastano czworo nastolatków, z których jeden chłopiec zaczął się nerwowo zachowywać. Próbował się nawet oddalić z miejsca interwencji. Z uwagi na uzasadnione podejrzenie, iż może posiadać narkotyki sprawdzono zawartość odzieży nieletniego. Jak się okazało 15-latek miał przy sobie ponad 60 porcji amfetaminy.

Posiadanie takich przedmiotów jak scyzoryk czy waga elektroniczna nie jest prawem zabronione, jednak zastanawiać może fakt w jakim celu chłopiec miał je przy sobie. Zatrzymany młody człowiek został przekazany opiekunowi prawnemu, a jego sprawę będzie rozpatrywał Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Poprzez: KPP Dzierżoniów

Komentarze

Zostaw swój komentarz