Fundacja Sapere Aude, choć przechodzi pokoleniową zmianę, opiera się na dorobku założycieli i dotychczasowych członków środowiska, ale jednocześnie otwiera się na potencjały nowych osób. Tak w kolejnym programie #StudioFakty mówi Damian Rychlik – wiceprezes zarządu Fundacji Sapere Aude.

Stawiamy na osobisty rozwój członków Fundacji, a przez to budujemy zasoby idei i inicjatyw. Zapraszamy do nas każdego, kto chce współtworzyć życie społeczne bazując na wiedzy merytorycznej z różnych dziedzin życia publicznego i na otwartym dialogu – mówi Damian Rychlik. Zobacz nasze video.

Jak mówi wiceprezes Sapere Aude Damian Rychlik, powstały już dwa obszerne raporty o kwestiach związanych z funkcjonowaniem społeczności miejskiej, zapowiadane także w naszym portalu. Pierwszy z nich porusza kwestie komunikacji publicznej, a drugi funkcjonowania społeczności uczelnianych we Wrocławiu oraz ich oddziaływania na miasto i region.

Organizując czy uczestnicząc w projektach ze sfery społeczeństwa obywatelskiego, chcemy artykułować cele właściwe młodemu pokoleniu, ale nie tylko w trybie „komentatorskim”. Fundacja Sapere Aude buduje „bazę ekspertów” w wielu dziedzinach: zdrowie, ekonomia, transport, marketing, media i innych. To otwiera drogę do tworzenia „szkoły liderów”, z której wyjdą osoby kompetentne do współtworzenia i współdecydowani na polu życia publicznego – deklaruje Damian Rychlik.

Rozmawiał: Dariusz Nowakowski

Komentarze

Zostaw swój komentarz