DzierżoniówVIDEO

STUDIO FAKTY – Andrzej Hordyj: „Mamy za sobą bardzo trudny rok, ale chcemy pozytywnie myśleć o nowym etapie budowania lokalnej wspólnoty w Bielawie” [VIDEO]

0

Mijający 2020 rok był bardzo trudny. Wszyscy przekonaliśmy się o tym i doświadczyły tego samorządy naszych gmin. Jak mówi nam w cyklu #StudioFakty burmistrz Bielawy Andrzej Hordyj, to był czas zarządzania kryzysem, ale jeszcze bardziej okazją do tego, by bardziej niż zwykle wyjść w kierunku mieszkańców i przedsiębiorcom. Zobacz nasze video.

Mimo komplikacji epidemicznych, Bielawa realizuje wszystkie plany inwestycyjne bez poważniejszych zakłóceń. Gmina pozyskała w 2020 r. i rok wcześniej znaczące środki zewnętrzne, którymi można było wesprzeć projekty ważne dla podnoszenia jakości życia mieszkańców.

Burmistrz Andrzej Hordyj nie tai żalu z powodu odwołania wielu wydarzeń kulturalnych, które dostarczały pozytywnych przeżyć i integrowały mieszkańcom, ale też przyciągały do Bielawy wielu gości z całego kraju. Obostrzenia epidemiczne drastycznie ograniczyły też ruch turystyczny, ale – jak zauważa włodarz – z obsługi przybywających tutaj osób i grup nie można utrzymać całej gminy. Stawiamy jednak na to, aby Bielawa była miastem ekologicznym, więc podejmujemy wiele działań, aby ten profil rozwijać – mówi Andrzej Hordyj, który jednak zaznacza, że samorząd jest też otwarty na rozwój przedsiębiorczości.

Bodźcem rozwojowym, zarówno w obszarze turystyki, jak i gospodarki było przywrócenie połączenia kolejowego z Bielawą, co relacjonowaliśmy w serwisie video naszego portalu. Dlatego gmina zamierza kontynuować plany inwestycyjne obejmujące infrastrukturę służącą atrakcyjności rekreacyjno-wypoczynkowej Bielawy. Burmistrz deklaruje, że samorząd będzie nadal wspierać lokalne środowiska sportowe, aby inwestycje te służyły równolegle mieszkańcom i gościom miasta.

Przeszedłem covid-19, więc rozumiem niepokoje, jakich wszyscy doświadczamy, ale też wiem, że jak cenne jest zdrowie i wola pozytywnego myślenia o przyszłości. Życzę zdrowia i dobrego 2021 roku – podsumowuje burmistrz Bielawy Andrzej Hordyj.

Rozmawiał: Łukasz Ciona

Komentarze

Zostaw swój komentarz