Do niecodziennego zdarzenia doszło na jednym ze skrzyżowań o ruchu okrężnym w Szczawnie-Zdroju. Rozpoczęło się od niegroźnie wyglądającej kolizji, a mogło zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym.

79-letni mężczyzna najpierw nie udzielił pierwszeństwa znajdującej się już na rondzie 43-letniej kierującej samochodem osobowym, chwilę później był bliski potrącenia pieszej, by ostatecznie po staranowaniu ogrodzenia wjechać na teren budowy obwodnicy. Policjanci ruchu drogowego, którzy po godzinie 10. przybyli na miejsce kolizji drogowej, do której doszło w Szczawnie-Zdroju, nie kryli swojego zaskoczenia skalą zniszczeń, jakich dokonał sprawca zdarzenia.

Z ich ustaleń wynikało, że 79-letni mieszkaniec Wałbrzycha wjeżdżając na rondo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 43-letniej kierującej, która znajdowała się już swoim pojazdem na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym. Niestety chwilę później starszy mężczyzna, zamiast zatrzymać swoje auto, wcisnął pedał gazu i gwałtownie ruszył do przodu, co mogło zakończyć się tragedią. Kierujący był bowiem bliski potrącenia idącej chodnikiem kobiety, która na szczęście uniknęła uderzenia. Natomiast rozpędzony samochód staranował następnie ogrodzenie i wjechał na teren budowy obwodnicy. 79-latek swój pojazd zatrzymał ostatecznie dopiero po kilkudziesięciu metrach.

W trakcie wykonywanych czynności mężczyzna oświadczył policjantom, że to 43-latka prowadzonym przez siebie samochodem chciała go zepchnąć z jezdni. Z uwagi na takie tłumaczenie się sprawcy, policjanci odstąpili od ukarania go mandatem karnym i sporządzili dokumentację do wniosku o ukaranie. Zatrzymali również 79-latkowi prawo jazdy za pokwitowaniem w związku z podejrzeniem popełnienia przez niego wykroczenia, za które może zostać orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz