Znęcanie się nad zwierzętami to, niestety coś, z czym wciąż musimy się mierzyć. Tym razem, haniebnym zachowaniem odznaczyła się…Teresa M, która jest obecnie sołtysem wsi Wirki w gminie Marcinowice. Kobiecie grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Pani sołtys we wtorek…uciekł pies. Postanowiła więc wyruszyć na jego poszukiwania, a gdy znalazła zwierzę, postanowiła odprowadzić go do domu w wyjątkowo brutalny sposób. Przywiązała podopiecznego do haka holowniczego i jechała z psem doczepionym do samochodu.

Kobieta jechała szybko i pies ledwo co uszedł z życiem. Zwierzę było ciągnięte po asfalcie, co zresztą widać było po śladach krwi pozostawionych na jezdni. Pies został

Sołtys jechała z psem doczepionym do pojazdu tak szybko, że przerażone zwierzę nie było w stanie biec i było ciągnięte po asfalcie! Na ulicy widać zresztą krwawe plamy! Pies ledwo przeżył. Jest poraniony na całym ciele i trafił pod opiekę weterynarzy. Kto wie, co stałoby się z czworonogiem, gdyby nie interwencja wolontariuszy Fundacji Mam Pomysł.

Kobietą zajmie się teraz prokuratora. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Filip Macuda
foto: FB Fundacja Mam Pomysł

 

Komentarze

Zostaw swój komentarz